Reklama

HERE navigácia je zadarmo už pre všetky Androidy!

Števo Porubský

HERE for Android

Nokia včera večer zverejnila správu, podľa ktorej si navigáciu a mapy HERE budú môcť užívať všetci majitelia Android zariadení. Zadarmo! Po pártýždňovom exkluzívnom obsahu pre Samsung GALAXY zariadenia tak konečne HERE prichádza aj na ostatné Androidy. Teda takmer na všetky ostatné. Podmienkou je Android 4.1 a vyšší, pre správne fungovanie Nokia odporúča aspoň 1 GB pamäť RAM.

HERE for Android HERE for Android

POZRITE SI: HERE od Nokie. Čo to je a na čo to bude dobré?

HERE for Android je možné stiahnuť si výhradne z webu Nokie zadaním adresy here.com/beta/android ideálne v prehliadači vášho telefónu. Potom stačí kliknúť na stiahnutie APK (HERE_beta_175.apk) súboru s veľkosťou cca 37 MB. Po stiahnutí si ho nájdete v telefóne a už len naň kliknete. Appka sa rozbalí a nainštaluje. Cez prehliadač v počítači je to o čosi náročnejšie, pretože APK súbor musíte stiahnuť na disk a potom nejakým spôsobom (kábel, microSD karta, USB disk…) preniesť do smartfónu.

HERE for Android obsahujú prakticky to isté, čo ich sestra pre Windows Phone systém, teda off-line navigáciu, hlasové navádzanie, mapové podklady pre takmer 100 krajín sveta, 3D mestá, verejná doprava a dokonca aj info o dopravnej situácii v 40 krajinách sveta a množstvo ďalších funkcií. Google tak má silného konkurenta, no určite aj appky ako Sygic či Route 66. Nevýhodou HERE for Android je zatiaľ absencia lokalizácie a taktiež aj hlasovej navigácie v našom jazyku. Pokiaľ ale nemáte problém s angličtinou a na navigovanie vám postačí aj čeština, nie je nad čím rozmýšľať. Časom by mala pribudnúť aj slovenčina, veď appka HERE for Android je zatiaľ len bate verzia.

HERE for Android HERE for Android

Foto: Nokia, TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.