Reklama

Hercules XPS Diamond: reproduktory pre ženy

Drahomír Piok

Skutočný klenot medzi audio sústavami predstavila spoločnosť Hercules. Síce nebude patriť svojími kvalitami medzi súčasne najlepšie repro sústavy, no vzhľadom pripomína skutočný drahokam. Tento lifestylový výrobok útočí svojím dizajnom diamantu hlavne na jemné pohlavie, ktoré by určite podobný tvar rado videlo aj v menšom vydaní na svojej ruke.

Hercules XPS Diamond

Reprosústava Hercules XPS Diamond sa skladá z dvoch plastových reproduktorov bez subwoofera. Aby Hercules oslovil viacero nových zákazníkov a pritiahol pozornosť médií zmenil nudný tvar kocky alebo kvádra na drahokam. Týmto síce nezískal tie najlepšie audio vlastnosti, no ulahodil hlavne ženskému publiku, pre ktoré je tento výrobok určený. Reproduktory poslúžia dobre ako pri stolnom počítači, tak aj na cestách s notebookom, kde neuniknú žiadnemu pohľadu. Z technických parametrov spoločnosť veľa neprezradila. Pravdepodobne si uvedomuje skutočnosť, že aj tak by to nebol hlavný dôvod pre kúpu. Pri nakupovaní lifestylových výrobkov to skrátka musí byť láska na prvý pohľad.

Hercules XPS Diamond

XPS Diamond sa k PC nepripoja klasickým 3,5 mm audio konektorom, ale rozhraním USB 2.0. Pre cestovateľov dobrá správa, pretože na svojich potulkách svetom si vystačia aj bez externého napájania. Výrobca pribalil aj miniatúrny ovládač, ktorý zvládne iba tri základné funkcie ako pridať, ubrať alebo stlmiť hlasitosť. Presné hodnoty o frekvenčnom rozsahu, impedancii či výkone reproduktorov môžeme iba hádať, avšak dá sa predpokladať podľa povesti značky, že zostava spĺňa aspoň premierné hodnoty. Rozmery jedného reproduktora sú 9 x 6 x 8,5 cm a na prenášanie nájdeme v balení praktické vrecko. Zaujímavo pôsobí aj to, že na základné audio údaje sa nedostalo, no Hercules si dal tú námahu uviesť do špecifikácie kolónku s názvom: Výrobok spĺňa RoHS normy (v skratke sa jedná o vyhlásenie kde každý elektrický tovar musí spĺňať kvóty nebezpečných látok, ktoré môžu obsahovať). Nech už to spĺňa akýkoľvek účel, novinku dostanete približne za 30 €.

Hercules XPS Diamond

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.