Helen Doron Read: prepracované učenie angličtiny pre deti

Angličtina je populárnou témou aplikácií pre smartfóny, ani kúskov špeciálne určených pre deti nie je málo. Dnes sa pozrieme na jeden z tých najlepších.

Helen Doron Read

STIAHNITE SI aplikáciu Helen Doron Read v Google Play

Pri prvom spustení budete vyzvaní k stiahnutiu programu Adobe AIR, ktorý aplikácia požaduje pre svoje správne fungovanie. Hlavnou podstatou aplikácie je čítanie. Spočiatku sú to iba jednoslovné popisy zobrazených obrázkov, neskôr aplikácia rastie až do rozmerov čítania rozprávok.

Rozčlenená je do levelov, čo sú vlastne „poschodia“ virtuálnej knižnice s knihami. Tých je 8 a každé obsahuje štyri knižky.

Knižky pozostávajú zhruba z dvadsiatky obrazoviek. Každá obsahuje obrázok, ktorý je opísaný v texte nižšie. Text sa automaticky prečíta, dieťa si môže nechať konkrétne slovo prečítať znova jednoduchým ťuknutím naň. Podržaním slova sa toto vyhláskuje, i keď sme narazili na nedokonalosti, napríklad na absenciu písmena „t“. Snáď to vývojári rýchlo opravia.

Tvorcovia zapracovali aj sympatický interaktívny prvok – po ťuknutí na obrázok sa vykoná určitá akcia. Taký „veselý netopier“ je zážitok aj pre dospelého. Veľkým zážitkom pre deti iste budú aj rozprávky v najvyššej úrovni, napríklad bezplatný Pinocchio.

Práve v tomto je určitá nevýhoda aplikácie. Zdarma máte z celkových 32 iba tri knihy. Aplikácia sa nám veľmi páčila a považujeme ju za veľmi kvalitnú a prínosnú, treba však rátať s tým, že sa dieťaťom dosť pravdepodobne necháte presvedčiť na kúpu celej knižnice, čo vás vyjde na 7 dolárov, resp. jeden dolár za každú úroveň.

Helen Doron Read

Helen Doron Read

Hodnotenie: 9/10

Veľkosť: 45 MB

Cena: 0,00 € + 0,99 $ za každú poličku/6,99 $ za celú knižnicu

 

Aplikácia bola otestovaná na smartfóne Samsung Galaxy K Zoom.

Foto: TECHBOX

Komentáre k článku