Reklama

Heineken sa vysmieva metaverzu uvedením virtuálneho piva

Zdroj | Heineken
Michal Sobek
Zdroj | Heineken
Zdroj | Heineken

Holandský pivovarnícky gigant Heineken spustil virtuálne pivo, ktoré sa varí výlučne v Decentralande. Uťahuje si tak z metaverza.

Pozrite si

Čo je to metaverse? Nástupca internetu, alias prepojenie reality s AR a VR

Heineken oznámil spustenie prvého virtuálneho piva na svete. Vyrába sa v pivovare v rámci metaverza. Pivo s názvom Heineken Silver bude dostupné iba vo virtuálnom pivovare spoločnosti Heineken v Decentralande (virtuálny svet).

Zaujímavosťou bolo, že spoločnosť pozvala na uvedenie virtuálneho piva skutočných novinárov. Heineken celú vec dokonca opísal ako ironický vtip.

Podľa Heinekenu má virtuálne pivo zosmiešňovať všetky spoločnosti, ktoré sa bezhlavo vrhajú do metaverza a spúšťajú virtuálne produkty a služby.

Pri popise komponentov, ktoré sú súčasťou jeho virtuálneho piva, Heineken povedal, že je vyrobené z najčerstvejších pixelov, čo znamená žiadny slad, žiadny chmeľ, žiadne kvasinky, žiadna voda a tiež žiadne pivo.

Pivo bolo opísané aj ako varené s binárne kódovaným chmeľom pestovaným virtuálnymi farmármi. Spoločnosť dodala, že niektoré veci si najlepšie vychutnáte v skutočnom svete a pivo medzi ne rozhodne patrí.

Zdroj | Heineken

Za zmienku stojí, že hoci Heineken Silver môže byť prvým virtuálnym pivom v Decentralande, no nie je to prvýkrát, čo sa výrobca piva dostal do metaverza. Prvenstvo patrí spoločnosti Miller Lite, ktorá minulý mesiac otvorila na platforme Meta Lite Bar.

Nová marketingová kampaň Heinekenu robí spoločnosť ešte zaujímavejšou a vie to veľmi dobre. Dokonca tomu pomáha aj propagácia virtuálneho piva s hashtagom #awesomeheinekenmarketingstunt.

Zdroj | Heineken

Aj investičná banka JP Morgan Chase otvorila virtuálny salónik v Decentralande a uviedla, že verí, že metaverse bude nakoniec biliónové odvetvie.

Pozrite si

HTC sa vráti do prvej smartfónovej ligy! Chystá „metasmartfón“

Metaverse ešte neexistuje, no mnohí veria, že ľudia jedného dňa strávia svoj čas vo vzájomne prepojených virtuálnych svetoch, ku ktorým bude možné pristupovať prostredníctvom VR headsetu.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.