Reklama

HBO Max v zahraničí zvyšuje predplatné. Je vyššie ako u priamej konkurencie

Zdroj | unsplash/Phillip Goldsberry
Michal Sobek
Zdroj | unsplash/Phillip Goldsberry
Zdroj | unsplash/Phillip Goldsberry

Obľúbená streamovacia platforma HBO Max zvýšila cenu svojho mesačného predplatného. Navýšenie predstavuje jeden dolár, pričom nová cena je 15,99 dolárov mesačne. Čaká podobný osud aj náš trh?

HBO Max je ďalšou streamovacou službou, ktorej cena sa zvýšila. Je to ale prvýkrát od je spustenia v roku 2020. Cena predplatného HBO Max sa zvýšila zo 14,99 dolárov na 15,99 dolárov mesačne. Existujúci zákazníci zaplatia novú cenu v nasledujúcom fakturačnom cykle 11. februára.

Podľa platformy HBO Max toto navýšenie ceny o jeden dolár umožní pokračovať v investíciách do poskytovania programov, ktoré definujú kultúru, a zlepšovania zákazníckej skúsenosti pre všetkých používateľov.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | unsplash/Pinho

Toto nie je jediná služba, ktorá v posledných mesiacoch zvyšovala ceny mesačného predplatného. V Prípade HBO Max je to zvláštne v tom, že zdražovanie prišlo po tom, čo z obsahu zmizol veľmi populárny seriál Westworld a stovka klasických kreslených filmov a seriálov.

Pre tých, čo by chceli ušetriť, tak stále je k dispozícii aj lacnejší mesačný plán s reklamami za 9,99 dolárov mesačne. U nás je cena štandardného balíčka bez reklám na úrovni 6,99 eur mesačne. Kto predtým už používal platformu HBO Go, tak má stálu mesačnú zľavu vo výške 33 %, čo predstavuje mesačnú čiastku len 4,66 eur, čo je obrovská konkurenčná výhoda. Uvidíme, či sa HBO Max rozhodne pre zdražovanie aj u nás.

Pozrite si

HBO Max končí skôr ako poriadne začalo, čo bude ďalej?

WarnerMedia sa vlani v apríli zlúčila s Discovery a zlúčené spoločnosti majú teraz trhovú hodnotu asi 30 miliárd dolárov. Túto jar sa platformy HBO Max a Discovery+ majú zlúčiť do jednej aplikácie, ktorá sa údajne bude volať Max.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.