Reklama

HBO Max sa mení na Max. Predplatné bude poriadne drahé a doživotná zľava zmizne!

Zdroj | HBO Europe
Števo Porubský
Zdroj | HBO Europe
Zdroj | HBO Europe

Streamovacia služba už nás známa ako HBO Max už nejaký ten piatok sa po vzore z domáceho amerického trhu rozhodla svoje meno zmeniť aj na ostatných trhoch.

Od dnešného dňa sa na TV obrazovkách, v počítačoch, notebookoch, tabletoch či smartfónoch budete stretávať už len s označením Max. Pripravte si ale viac financií.

Obsah pokračuje pod reklamou

Hoci služba bude ponúkať viac obsahu vďaka spojeniu služieb HBO Max a Discovery (Warner Bros., Cartoon Network, DC a Discovery, TLC a HGTV), mesačné predplatné porastie. Namiesto 6,99 € mesačne si pripravte 7,99 €. Táto cena ale platí pre základné predplatné, tzv. Standard. V ňom je možné pozerať Max na 2 zariadeniach súčasne, ale len vo Full HD rozlíšení. Funguje aj možnosť sťahovania titulov, no len do 30 položiek.

Predplatné Premium s cenou 9,99 € mesačne ponúkne možnosť sledovať Max na 4 rôznych zariadeniach súčasne. Rovnako je lepšia aj kvalita, a to v maximálne 4K Ultra HD rozlíšení aj s Dolby Atmos zvukom. Stiahnuť je možné maximálne 100 položiek.

Extra bonusom, samozrejme, za príplatok, je tzv. Rozšírenie Sport. Ten stojí 3 € mesačne a obsahuje navyše live vysielanie staníc Eurosport 1 a Eurosport 2.

Dodať ale treba aj tú pozitívnu správu, keďže súčasťou všetkých typov predplatného sú Olympijské hry v Paríži 2024.

HBO tiež sľubuje personalizovaný výber titulov a vylepšené vyhľadávanie, na čo sme veľmi zvedaví. Tešiť sa máme aj na vylepšený výkon a jednoduchšie prihlásenie a používanie, ale aj PIN kód profilu pre profily dospelých a detí. Novinkou majú byť aj tzv. Hubs, vrátane nových žánrov.

Aplikácie sa buď updatujú automaticky, alebo ich budete musieť (hlavne v TV) updatovať manuálne.

Ako sa zmení súčasné predplatné?

Ak máte predplatné prostredníctvom obchodu s aplikáciami či priamo cez HBO, pri spustení vám ponúkame Max za vašu aktuálnu cenu HBO Max, a to minimálne na obdobie 60 dní. Takže najbližších 60 dní sa vám s predplatným nestane nič.

Od 23. júla 2024 (alebo neskôr v závislosti od vášho aktuálneho zúčtovacieho obdobia), sa cena predplatného zmení na cenu predplatného Standard platnú v danom čase, teda 7,99 € mesačne.

HBO dodáva, že „ak využívate HBO Max prostredníctvom internetového, mobilného alebo televízneho operátora, ten vás bude informovať o všetkých zmenách cien.“ Rovnako „profily, história sledovania a nastavenia HBO Max budú k dispozícii v službe Max. Po sprístupnení služby Max si budete musieť svoje seriály a filmy v službe Max znovu stiahnuť.

Ak využívate 33 % doživotnú zľavu na predplatné, máte na ňu nárok aj naďalej. Stále bude v rovnakej výške, a teda namiesto 4,66 € mesačne za HBO Max budete platiť 5,32 € za Max Standard. V súčasnom HBO Max ale môžete sledovať aj 4K Ultra HD tituly s Dolby Atmos zvukom. Žiaľ, túto zľavu nebude možné využívať na Max Premium. Ak by ste prešli na Max Premium, meníte svoj program a tým porušujete pôvodnú zmluvu, čím prichádzate o zľavu.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.