Reklama

Hasbro My3D: podpora 3D už aj na iPhone!

Dominik Fúsek

Apple iPhone dostal podporu 3D zobrazovania! Nie, nejedná sa o iPhone piatej generácie, ktorý by mal prísť budúci rok. Nejde ani o špeciálnu verziu iPhonu 4 s 3D displejom. Hasbro My3D je príslušenstvo pre iPhone a iPod Touch, ktoré v spolupráci s kompatibilným obsahom pridáva týmto zariadeniam možnosti prezerať 3D obsah. A stojí len 30 dolárov!

Hasbro My3D

V posledných dňoch sme svedkami toho, že sa 3D technológie dostávajú už aj do mobilných telefónov. Ako prvý sa nimi pochválil japonský Sharp (Sharp Galapagos 003SH a 005SH: 3D displej je už aj v mobiloch!), no a pozadu nechce zostať ani spoločnosť Apple. Nezvolila však cestu predstavenia nového modelu s 3D displejom – na to je predsa len priskoro. Výrobca spojil sily so spoločnosťou Hasbro a tejto dvojici sa podarilo vyvinúť 3D príslušenstvo pre iPhone a iPod Touch (žiadne obmedzenia v podpore modelov a generácii neboli spomenuté). Novinka svojím výzorom pripomína ďalekohľad a používa sa pomerne jednoducho – do jeho konca zasuniete svoje zariadenie a cez šošovky sa pozeráte na 3D obsah. Výrobcovia sľubujú jedinečné zážitky z 360-stupňových pohľadov.

Apple iPhone 44

Apple iPhone 4

Napriek primeranej cene (okolo 24 €) to ale novinka nebude mať ľahké. Pre úspech totiž potrebuje silnú podporu vývojárov – funguje iba s kompatibilným 3D obsahom, a ten zatiaľ neexistuje. Keďže sa na vývoji podieľala aj spoločnosť Apple a podpora 3D by jej oproti Androidu či WP7 priniesla obrovskú konkurenčnú výhodu, očakáva sa masívna podpora My3D. Podľa viacerých zdrojov by sa v App Store mala objaviť špeciálna sekcia určená pre 3D obsah s podporou My3D. V nej by sa mali nachádzať spoplatnené i bezplatné položky – videá, filmy, hry, virtuálne cestovanie či zábavné aplikácie. Potenciál My3D je teda obrovský, jeho využitie majú v rukách vývojári. Pomôcť „zabehnutiu“ novinky sa už zaviazali známe spoločnosti ako Dreamworks, Sony, Imax či Discovery. Hasbro My3D by sa mal do predaja dostať na jar 2011 prostredníctvom nákupných systémov Apple.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.