Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Harman/Kardon ukázal výkonný a elegantný smart reproduktor

Harman/Kardon ukázal výkonný a elegantný smart reproduktor
Zdroj | Harman Kardon
Richard Pliešovský
Harman/Kardon ukázal výkonný a elegantný smart reproduktor
Zdroj | Harman Kardon
Zdroj | Harman Kardon

Novinka od renomovaného výrobcu audio techniky Harman/Kardon prichádza pár týždňov pred otvorením najväčšieho európskeho veľtrhu spotrebnej elektroniky IFA 2018 v Berlíne.

Možno ste sa aj vy dvakrát pozreli, či vidíte správne meno výrobcu, pretože podľa dizajnu by človek usúdil, že ide o výrobok z dielne Bang & Olufsen. Severský dizajn celkom zjavne inšpiroval aj túto firmu.

Harman/Kardon už jeden inteligentný reproduktor má (HK Invoke), ten však spolupracoval s hlasovým asistentom Microsoft Cortana a nemal takú odozvu, akú si firma priala. Citation 500 teda môže byť ich prvým výrobkom tohto druhu, ktorý vzbudí záujem používateľov a budú ho chcieť aj kúpiť.

https://youtu.be/cfViLv04DHg

Reproduktor je z vonkajšej strany obalený vlnenou tkaninou a na vrchu je vybavený dotykovým LCD displejom, ktorým sa ovládajú jeho funkcie. Vo vnútri sa skrýva 200-wattový stereo zosilňovač, ktorý podporuje Google Assistant ale aj Chromecast. To zabezpečí pohodlné zdieľanie hudby z kompatibilných zariadení. Citation 500 zvláda spracovať hudbu do rozlíšenia 24 bit / 96 kHz.

Zdroj | Harman Kardon

Zariadenie sa dá samozrejme spárovať i s Bluetooth, takže sa k nemu pripoja aj spotrebiče nepodporujúce štandard Chromecast, napríklad od firmy Apple.

Zdroj | Harman Kardon

Zaujímavo pôsobí informácia, že tento reproduktor nepodporuje hlasového asistenta Samsung Bixby, čo by bolo prirodzené vzhľadom na akvizíciu Harman/Kardon Samsungom.

Citation 500 je určený skôr na reprodukciu hudby a filmov, ako len na využívanie služieb umelej inteligencie hlasového asistenta. Ide preto viac o konkurenta pre Sonos 5, než pre Amazon Echo, čomu nasvedčuje aj cena.

Pozrite si

Apple HomePod – domáci smart reproduktor so Siri

Trh s inteligentnými reproduktormi sa teda postupne zapĺňa. Potešujúca správa pre milovníkov kvalitného audia je, že sa už začínajú objavovať aj kvalitnejšie kúsky, s ktorými si môže vychutnávať svoju obľúbenú hudbu aj mimo svojej hlavnej Hi-Fi zostavy, napríklad v práci, na dovolenke a podobne. Dlho sa očakával príchod HomePodu od Apple, ale takmer po roku môžeme skonštatovať, že neurobil žiadnu revolúciu, ani rekordy v predajnosti. Niet sa čomu čudovať – vysoká cena, nulová kompatibilita a predaj len v šiestich (!) krajinách sveta úspech nezabezpečí.

Zdroj | Harman Kardon

Reproduktor Harman/Kardon Citation 500 si budú môcť záujemcovia naživo pozrieť na veľtrhu IFA 2018 v Berlíne. Cena tohoto zariadenia bude pomerne vysoká, 549 libier. Predávať sa začne o necelý mesiac v dvoch farbách: sivej a čiernej.

Zdroj