Reklama

Harman Kardon MAS 102: Najkrajšia Hi-Fi súčasnosti?

Drahomír Piok

Harman Kardon uvádza do svojho veľkolepého výberu audio výrobkov novú Hi-Fi zostavu MAS 102. Jednoduchými líniami to dizajnéri skutočne “vychytali“ a sústava vyzerá už aj na prvý pohľad skvostne. O zvukových kvalitách výrobkov tejto firmy, ktoré patria medzi špičku, sa nedá pochybovať a MAS 102 nebude žiadnou výnimkou.

Harman Kardon MAS 102

Celý nový audio systém MAS 102 sa skladá zo štyroch častí, dvojica reproduktorov, prehrávač a zosilňovač. Všetky majú tvar hranola a ako celok pôsobia veľmi elegantne. Šmrnc by dodali nejednej izbe vo vašej domácnosti. Som rád, že v Harman Kardon majú cit pre estetiku a nejdu cestou kadejakých lacných sci-fi tvarov s množstvom blikajúcich elementov ako iné konkurenčné značky. Stereo zostava prehráva základné formáty CD, CD-RW, MP3 a WMA. Integrované FM rádio si dokáže zapamätať 30 rozhlasových staníc. Hudbu s ľahkosťou prehrajete aj z USB kľúčov, na ktoré nájdeme dva sloty. Ako lahôdku pre náročných si Harman Kardon nechal Phono vstup pre gramofóny. Zasa pre nadšencov modernejších technológií sa tu nachádza Line in, dva koaxiálne a dva optické vstupy. Výstup tu nájdeme v stereo analógovej forme a samozrejme nesmie chýbať 3,5 mm konektor pre slúchadlá. Funkcie, ktoré prehrávač ponúka sú napríklad hodiny, sleep timer a duálny alarm. To všetko uvidíme na primerane veľkom VFD displeji.

Harman Kardon MAS 102

Pribalený zosilňovač dodáva každému reproduktoru 65 W, takže výkon je dohromady 135 W. V reproduktoroch sú dve membrány. Väčšia, ktorá má 5“ slúži pre nižšie frekvenčné pásmo, čiže pre basy. Tá menšia sa nechádza vyššie, má v priemere 1“ a prirodzene je určená pre stredné tony a výšky. Frekvenčný rozsah reproduktorov je štandardný, od 20 Hz do 20 kHz. Impedancia je v tomto prípade v normálnom stave 8 ohmov. K zostave dostaneme IR ovládanie a ako volitelné príslušenstvo si ešte môžeme dokúpiť aj dock pre Apple zariadenia. V inej ako v čiernej farbe MAS 102 nenájdeme. Rozmery prehrávača a zosilňovača sú totožné 90 mm x 240 mm x 240 mm a rozmery reproduktorov sú 272 mm x 181 mm x 196 mm. Váha celej zostavy dosiahne takmer 14 kg. Cena mala byť podľa Harman Kardon jedna z výhod, no je pravda, že táto audio sústava nepatrí k tým najdrahším, ale aj tak za ňu zaplatíte minimálne 999 USD, čo je približne 700 €. Do predaja by sa mala čo chvíľa dostať.

Harman Kardon MAS 102

foto: Harman Kardon

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.