Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Harman/Kardon a jeho osem reproduktorov zo série Citation 500

Harman/Kardon a jeho osem reproduktorov zo série Citation 500
Zdroj | Harman Kardon
Richard Pliešovský
Harman/Kardon a jeho osem reproduktorov zo série Citation 500
Zdroj | Harman Kardon
Zdroj | Harman Kardon

Ďalšia generácia domácich reproduktorov? Harman/Kardon to sebavedomo tvrdí a je celkom možné, že má pravdu. Firma so 65-ročnou tradíciou by už predsa mala vedieť vyrobiť kvalitné zvukové súpravy.

Harman/Kardon Citation 500 pozostáva z elegantného a praktického balíka ôsmych modelov reproduktorov. Konkrétne sú tu štyri druhy inteligentných bezdrôtových reproduktorov, pár podlahových inteligentných reproduktorov, dva priestorové reproduktory, inteligentný soundbar a napokon subwoofer.

Používatelia si môžu z tejto ponuky vybrať reproduktory, ktoré im vyhovujú, alebo z nich vytvoriť súčasť 5.1 surroundového zvukového systému pre domáce kino.

Všetky modely zo série Citation 500 majú zabudovaného Google Assistanta, multimediálne streamovanie a samozrejme aj audio s hi-res rozlíšením až do 24 bit / 96 kHz. Google Assistant dopĺňa ďalší pomocník – Chromecast. Takto si môže poslucháč prehrávať hudbu aj z hudobných služieb, napríklad Spotify, Apple Music, či Tidal, no aj zo svojej súkromnej hudobnej zbierky. Chromecast tiež umožňuje prehrávanie videa a zrkadlenie obsahu z mobilu či tabletu.

Dizajnovo vydarené reproduktory ani moc netaja svoju inšpiráciu dánskou firmou Bang & Olufsen. Výrobky sú navlieknuté v tkanine, ktorá má byť odolná voči nečistotám. Tú dodáva, ako inak, významný dánsky producent akustických textílií, firma Kvadrat. Celá séria Citation 500 sa ponúka v šedej a klasickej čiernej farbe.

Citation 500 tvorí následovné portfólio modelov:

Citation One je najmenší, 40-wattový monofónny bezdrôtový reproduktor s dotykovým ovládaním. Predávať sa bude za 180 libier.

Citation 100 je 50-wattový monofónny bezdrôtový reproduktor s dotykovým ovládaním. Predávať sa bude za 280 libier.

Citation 300 je 100 W stereofónny bezdrôtový reproduktor s ovládaním na farebnom dotykovom LCD displeji. Jeho cena je určená na 350 libier.

Zdroj | Harman Kardon

Citation 500 je 200-wattový bezdrôtový stereo reproduktor s ovládaním na farebnom dotykovom LCD displeji. Jeho cena je 580 libier.

Citation Tower sú dvojica podlahových reprosústav s výkonom 2 x 200 W, ovládajú sa tiež cez dotykový LCD displej. Cenovka sa zastavila až na 2 200 librách.

Zdroj | Harman Kardon

Citation Bar je 150 wattový soundbar s tromi HDMI vstupmi a podporou 4K. Predávať sa bude za 800 libier.

Citation Surround sú reproduktory pre priestorový zvuk s výkonom 2 x 50 W. Ich cena je 400 libier.

Citation Subwoofer ponúka realistické basy s 200 W výkonom. Jeho cena je ale pomerne vysoká, až 700 libier.

Séria Harman/Kardon Citation 500 sa do predaja dostane na jeseň 2018. Ceny týchto reproduktorov nie sú práve ľudové a tak sme v redakcii zvedaví, či poskytnú adekvátnu protihodnotu.

 

Zdroj