Reklama

Hardvérové tlačidlá a dotykový displej – to je nové BlackBerry Classic

Marek Šimunek

Novinka bude stavať na úspechoch modelu Q10, takže ponúkne podobný tvar, ku ktorému však pribudne prvok, ktorý majiteľom Q10 chýbal. Tým sú hardverové tlačidlá pre príjem a odmietnutie hovoru, ako aj tlačidlá menu a späť. Svoj návrat v prípade modelu Classic zažije aj tlačidlo pre pohyb kurzoru, ktoré poznáme zo starších modelov.

BlackBerry Classic

BlackBerry Classic ponúkne 3,46“ dotykový displej a samozrejme aj hardvérovú klávesnicu, ktorá sa za tie roky stala už symbolom týchto smartfónov. Okrem toho by mala novinka ponúknuť aj 16 GB integrovanej pamäte, ktorú bude samozrejme možné rozšíriť pomocou microSD kariet. Hlavný fotoaparát ponúkne rozlíšenie 8 Mpx a zatiaľ nie je známe, či poskytne automatické zaostrenie.

Novinka by mala fungovať na operačnom systéme BlackBerry OS 10.3 a samozrejme ponúkne aj bohaté možnosti pripojenia. Prekvapením by však mali byť stereo reproduktory. Zatiaľ však nie je známe akým procesorom bude nové BlackBerry vybavené a ani to, či sa objaví aj na našom trhu. Podľa dostupných informácií by sa jeho predaj mal zahájiť už 17. decembra vo vybraných krajinách.

Foto: TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.