Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Hackeri napadli burzu Coincheck a ukradli kryptomeny za 500 miliónov dolárov

Hackeri napadli burzu Coincheck a ukradli kryptomeny za 500 miliónov dolárov
Zdroj | Coinchceck
Michal Biznár
Hackeri napadli burzu Coincheck a ukradli kryptomeny za 500 miliónov dolárov
Zdroj | Coinchceck
Zdroj | Coinchceck

Svet kryptomien zasiahla ďalšia negatívna správa. Po nedávnom prudkom páde došlo k hacku japonskej kryptoburzy Coincheck, kde hackeri ukradli tokeny NEM.

Zdroj | NEM

Burza Coincheck má sídlo v Tokiu a Hackerom sa podarilo 25. januára hacknúť burzu a ukradnúť 523 miliónov NEM tokenov, kryptomeny, ktorá sa v rebríčku podľa trhovej hodnoty nachádza v prvej desiatke. Hodnota, za ktorú sa podarilo kryptomeny predať bola v čase hacku viac ako 500 miliónov dolárov.

Podobný prípad sa stal aj japonskej burze Mt. Gox v roku 2014, kedy klienti prišli o 400-480 miliónov počas hackerského útoku.

Zdroj | Japan Times
Pozrite si

HooFoo – štýlová peňaženka na kryptomeny z Indiegogo

Coincheck po útoku pozastavil všetok predaj a výbery kryptomien okrem Bitcoinu. Burza sľúbila, že použije vlastné financie na odškodnenie všetkých 260 000 poškodených klientov. Otázkou samozrejme ostáva, kedy klienti svoje peniaze uvidia.

Coincheck zároveň oznámil, že sa jedná o jeden z najväčších hackov v histórii technológie. Obchodovanie s kryptomenami je v Japonsku veľmi populárne a uvidíme, ako budú vyzerať regulácie kryptomien v tejto krajine vychádzajúceho slnka.

Zaujímavé je pozorovať aj spomínanú kryptomenu NEM, ktorá napriek útoku naďalej rastie a závažnejší prepad nezaznamenala.

Zdroj | Coinmarketcap
Pozrite si

Južná Kórea prijala nové regulácie pre kryptomeny

Japonská finančná správa (FSA) poslala upozornenie viac ako 30 japonským firmám pracujúcim s kryptomenami, aby posilnili svoju bezpečnosť práve kvôli hroziacim útokom. FSA tiež zvažuje administratívny trest pre Coinchceck.

Japonsko začalo s povinnou registráciou búrz v apríli 2017 a Coinchceck fungoval napriek tomu, že ich žiadosť o registráciu stále trvá a nebola schválená.

Obchodovanie s kryptomenami je rizikovým práve kvôli relatívne častým hackerským útokom. Aj preto je dobré pri kúpe kryptomeny používať bezpečné peňaženky a nenechávať kryptomeny na burzách.