Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Guinnessov rekord v synchronizovanom tanci? 1 372 mini robotov!

Guinnessov rekord v synchronizovanom tanci? 1 372 mini robotov!
Zdroj | guinness world records
Juraj Recký
Guinnessov rekord v synchronizovanom tanci? 1 372 mini robotov!
Zdroj | guinness world records
Zdroj | guinness world records

Telekom Italia je držiteľom svetového rekordu v synchronizovanom tanci robotov, ktoré vyrába čínska spoločnosť UBTECH. Tá rovnaký svetový rekord získala v roku 2016. 

Svetový rekord v hromadnej tanečnej choreografii robotov sa podarilo prekonať vo februári 2018 v Ríme. Tancovalo 1 372 robotov Alpha 1 S s výškou 40 cm vyrobených z hliníkovej zliatiny s plastovým povrchom. 

Zdroj | guinness world records

Robotov vyrobila Čínska spoločnosť UBTECH. Alpha 1 S sú extrémne ohybní, aby boli schopní predviesť čo najviac tanečných pohybov. Celá akcia sa konala pod záštitou TIM S.p.A., ktorý je aj oficiálnym držiteľom rekordu. Ten sa podarilo získať počas hudobného festivalu. 

Na priebeh akcie dohliadal rozhodca Lorenzo Velti z Guinnessovej knihy rekordov. Ten počas tancovania vyraďoval robotov, ktorí spadli alebo sa zasekli, prípadne nedodržiavali rytmus. 

Zdroj | guinness world records

Rekord v hromadnej tanečnej choreografii robotov začal byť populárny v roku 2016. Od tohto roku spoločnosti vyrábajú armády robotov len pre tento jeden účel. Vôbec prvý svetový rekord v tanečnej robotickej kategórii držala spoločnosť UBTECH Robotics, ktorá vyrábala robotov aj na súčasný svetový rekord. Prekonaný rekord bol z augusta 2017, kedy v Číne tancovalo 1 069 Dobi robotov.

Čínska spoločnosť UBTECH má v portfóliu viacero zaujímavých hračiek. Iron Mana, ktorého dokážete ovládať pomocou tabletu, rovnako ako Stormtroopera zo Star Wars. Z modelového radu Alpha komerčne spoločnosť ponúka verziu 1 PRO. Mini robot je doslova hviezdou pódií. Vystupoval na oslavách nového čínskeho roku Spring Festival Gala, predviedol sa na BBC, na výstave IFA 2016 získal cenu Most Eye-catching Product technology award a hereckú úlohu si strihol tiež vo filme Transformers 5. 

Zdroj | ubtech.com
Pozrite si

Robotické skladanie Rubikovej trvá 0,38 sekundy a má dva rekordy

Aj napriek mierne bojovému dizajnu Alpha 1 PRO je určený na zábavu a vzdelávanie detí. Okrem tancovania, dokáže s deťmi cvičiť jogu alebo predvádzať jednoduché cviky ako kľuky a stojky. Naviac viete robota spárovať s aplikáciou v smartfóne a zmeniť ho na futbalového hráča alebo kung-fu majstra. Asi aj preto ten mierne bojový dizajn. 

Zdroj | ubtech.com
Pozrite si

Domáce aj priemyselné roboty môžu napadnúť hackeri, tvrdí IOActive

Alpha 1 PRO tiež detí učí programovať pomocou šikovného blokového kódovania. Vkladaním prednastavených kódových modulov vie váš potomok veľmi jednoducho naučiť robota tanečnú choreografiu, posilňovací tréning alebo vystúpenie bojového umenia. 

Zdroj | ubtech.com

Aplikácia na ovládanie robota ponúka tiež prístup k bohatej hudobnej knižnici, knihám a výučbe angličtiny. Bohužiaľ, Slovenský jazyk v menu nenájdete, celý projekt je v orientovaný primárne na čínskych používateľov. Samotná aplikácia je z časti preložená do angličtiny, no veľké časti z nej sú v pôvodnom jazyku výrobcu.

Pozrite si

Najlepší tréner stolného tenisu na svete je robot

UBTECH Alpha 1 PRO si rozumie s Androidom, iOS, ale aj s Windows. Na jedno nabitie vydrží približne hodinu. Zapracované sú 3 W mono reproduktory. Pri výške 401 mm má robot hmotnosť 1,65 kg. Cena vás však priveľmi nepoteší, pohybuje sa okolo 499,99 dolárov.