Reklama

GSmart SAGA S3 – šesťpalec pod dve stovky?

Marek Šimunek

Ak by ste radi mali smartfón s veľkým 6“ displejom máte na výber z niekoľkých modelov známych výrobcov, ich ceny sú však často podstatne vyššie, ako je väčšina ľudí ochotná za svoj smartfón zaplatiť. Toto je veľká príležitosť pre menšie značky, ktoré sa snažia zaujať najmä cenou.

GSmart SAGA 3

Presne takýto je aj príbeh novinky s názvom GSmart SAGA S3. Jedná sa o smartfón, ktorý ponúkne 6“ IPS displej s HD (720 x 1 280 px) rozlíšením, na ktorom sa zobrazuje prostredie operačného systému Android 4.2. O jeho pohon sa stará štvorjadrový procesor Mediatek MT6582 s taktom 1,3 GHz. Keďže sa v tomto prípade jedná o cenovo dostupný smartfón nie je prekvapením iba 1 GB operačnej pamäte, alebo 8 GB integrovanej pamäte, ktorú našťastie môžete pomocou microSD kariet rozšíriť o ďalších 32 GB.

PREČÍTAJTE SI
GSmart Simba SX1 – už žiadny zmeškaný hovor na dual SIM smartfóne

Prekvapením je však použitie 8 Mpx fotoaparátu s BSI čipom od Sony, ktorý je skrytý za zafírovou šošovkou. GSmart sa chváli, že novinka SAGA S3 sa bude môcť pochváliť veľmi dobrými fotografiami aj za slabšieho svetla. Potvrdíme to, alebo vyvrátime až v kompletnej recenzii. Poteší aj integrovaná batéria s kapacitou 3 000 mAh, ktorá je prísľubom veľmi dobrej výdrže. Nechýba ani slot pre dvojicu SIM kariet. Hlavným ťahákom však v prípade GSmart SAGA 3 určite ostáva cena, ktorá je viac než lákavá. Na slovenskom trhu sa totiž SAGA S3 predáva za cenu 199 eur.

GSmart SAGA 3

Foto: GSmart

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.