Reklama

Grippity je diaľkové ovládanie s Androidom a priehľadným displejom

Marek Šimunek

Kickstarter priniesol opätovne zaujímavý projekt. Grippity je totiž tablet, ktorý k Androidu pridáva aj nezvyčajné riešenie v podobe priehľadného displeja a možnosťou jeho ovládania na oboch stranách.

Grippity

Testovacie verzie Grippity boli aj z kartónu

Ok možno sme to v úvode trošku prehnali. Grippity, ako sa tento nový projekt izraelského vývojára Jacoba Eichbauma volá, nie je tabletom. Skôr by sme ho mohli považovať za inteligentný ovládač, aj keď beží na operačnom systéme Google Android 4.2 Jelly Bean s prísľubom podpory aj najnovšej verzie 4.4 KitKat. V čom však Grippity vyniká je displej. Ten ponúkne na uhlopriečke 7“ iba priemerné rozlíšenie 1 024 x 600 pixlov, ale je transparentný. Navyše ho okrem toho, že cez neho vidíte môžete ovládať na oboch stranách. Vďaka tomu vraj môžete pri ovládaní, alebo písaní textu hravo používať všetkých desať prstov.

Po hardvérovej stránke ponúkne Grippity základ v podobe štvorjadrového procesora ARM CortexA9, ktorý má k dispozícii 1 GB operačnej pamäte a 8 GB pamäte pre vaše dáta. Tú je ale možné rozšíriť pomocou microSD kariet. Bezdrôtové pripojenie má na starosti Wi-Fi a Bluetooth modul, pričom samozrejme nechýba ani infračervený vysielač. Integrovaná batéria s kapacitou 2 400 mAh by mala postačovať na tri hodiny nepretržitej prevádzky. Grippity má v súčasnosti svoju kampaň na crowd-fundingovej stránke Kickstarter, pričom ak sa tomuto projektu podarí nazbierať dostatok prostriedkov, môžeme prvé univerzálne ovládače Grippity očakávať na jeseň budúceho roku.

Grippity

Foto: Kickstarter

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.