Reklama
  • #iOS
  • 2 min.
  • 17.3.2016

Green Bin – postarajte sa aj o svoju starú a vyradenú elektroniku

Marek Šimunek

Dnes sa spoločne pozrieme na jednu zaujímavú aplikáciu, ktorá sa narodila na Slovensku, a za ktorou stojí občianske združenie EKOrast. Aplikácia Green Bin vám totiž pomôže postarať sa o starú elektroniku a iný elektroodpad.

 

Možno ste to ani nevedeli, ale za neodbornú likvidáciu elektroodpadu a inej použitej elektroniky, či batérií hrozia pomerne vysoké finančné postihy. To platí dvojnásobne v prípade ak bola daná technika evidovaná ako majetok firmy. V tomto prípade potrebujete o jej likvidácii potvrdenie.

Práve v riešení tejto situácie vám môže pomôcť aplikácia Green Bin. Táto jednoduchá aplikácia, ktorá je dostupná tak na Android, ako aj na iOS vám rýchlo a jednoducho pomôže s likvidáciou elektroodpadu a starých batérií. Súčasťou aplikácie sú totiž užitočné informácie a kontaktné údaje na zberné dvory a iné prevádzky, ktoré sa o vyradenú techniku postarajú a zabezpečia jej dôslednú recykláciu.

Na základnej obrazovke aplikácie si v prvom kroku vyberiete druh odpadu, ktorý by ste chceli recyklovať. Okrem elektroodpadu totiž aplikácia pomôže aj s recykláciou papiera, kovu, plastov, stavebného odpadu, skla, liekov, alebo svietidiel. Následne si aplikácia vyžiada prístup k vašej polohe a na základe nej ponúkne možnosti recyklácie odpadu vo vašom okolí.

V prípade elektroodpadu vám ponúkne aplikácia na výber aj presný druh odpadu (čierna technika, biela technika, ostatné, ktorý chcete recyklovať.

Súčasťou aplikácie je aj náučné okienko, ktoré vám vysvetlí, prečo by ste mali odpad triediť a tiež niekoľko zaujímavých informácií. Vedeli ste napríklad, že Slovensko sa v svetovom rebríčku podľa množstva zrecyklovaného odpadu nachádza na predposlednom mieste? Ak teda chcete niečo pre náš postup v tomto smere urobiť aj vy, nainštalujte si túto bezplatnú aplikáciu, ktorá vám s triedením pomôže.

Stiahnuť aplikáciu

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.