Reklama

Grantový program e-Školy pre budúcnosť je opäť otvorený

Zdroj | Orange
Richard Pliešovský
Zdroj | Orange
Zdroj | Orange

Nadácia Orange už šiesty rok spúšťa grantový program e-Školy pre budúcnosť. Ako už z názvu vyplýva, venuje sa potrebe zabezpečenia aspoň základných zručností pre žiakov, ktoré sú nevyhnutné pre spoločenské a pracovné prostredie dnešnej doby.

Nadácia Orange vo svojom grantovom programe upozorňuje na nevyhnutnosť zabezpečiť žiakom vedomosti a skúsenosti s technológiami. Digitálne technológie sú už nevyhnutnou súčasťou bežného života a prispievajú k nielen rozvoju ľudí, ale aj celej spoločnosti.

Zdroj | Orange

Program e-Školy pre budúcnosť upozorňuje na potrebu zabezpečiť žiakom získať potrebné zručnosti s technológiami, ktoré sú nevyhnutné v dnešnej dobe. Dospelí by tak napríklad nemali deťom zakazovať internet, ale naučiť ho správne a bezpečne používať.

Nika Klimová, členka hodnotiacej komisie grantového programu e-Školy pre budúcnosť hovorí: „Ak rodičia či pedagógovia nemajú základné znalosti s počítačom, tak sa s deťmi nemôžu rozprávať o tom, aké nástrahy ich na internete čakajú. Ak deti majú viac vedomostí o technológiách, potom je tam riziko, že rodičia alebo pedagógovia ich nevedia odkontrolovať, nevedia určiť, čo robia ich deti, a teda vhodne reagovať na vzniknuté situácie a problémy. Nie je správne, aby sme deťom technológie zakazovali, ale aj my dospelí sa musíme snažiť držať krok s deťmi.“

Program e-Školy pre budúcnosť prichádza už šiestykrát a ponúka príležitosť učiteľom základných a stredných škôl, no aj mimovládkám podporiť ich inovatívne nápady v prístupe k vzdelaniu a využívaniu technológií vo vyučovaní.

Zdroj | Orange

Grantový program je určený pre všetky školy a učiteľov, ktorí chcú odovzdať študentom informácie o technológiách zaujímavým a inšpiratívnym spôsobom: „Často sa stáva, že učiteľ má nápad, ako svoje vyučovanie vylepšiť, chce dať svojim žiakom to najlepšie, ale chýbajú mu financie. Nadácii Orange záleží na tom, aby boli projekty efektívne, edukatívne a aby žiakov naučili čo najviac. Preto sa program zaoberá najmä zodpovedným využívaním technológií a bezpečným internetom,“ vysvetľuje Nika Klimová.

Pozrite si

Deti on-line (nielen) počas prázdnin?

Školy a mimovládky sa môžu zamerať na získavanie zručností v práci s technológiami pomocou programovania, rozvoja informačného myslenia alebo mediálnej výchovy. Jednou z priorít je, aby sa študenti a žiaci naučili kritickej práci s mediálnym obsahom.

Je pre nás veľmi dôležité, aby sa kvalita života v našej spoločnosti neustále zlepšovala, preto sa v Nadácii Orange snažíme pomáhať tam, kde vidíme priestor na zlepšenie.

„Celkovo sme za päť rokov dostali 581 vzdelávacích projektov, z ktorých sme až 228 finančne podporili,“ povedala Milica Danková, manažérka Nadácie Orange.

Najzaujímavejším projektom bude v rámci programu tento rok prerozdelená celková suma 50 000 eur. Projekty je potrebné prihlásiť do 9. októbra 2019 v elektronickej podobe prostredníctvom webovej stránky grantu. Víťazi grantu budú zverejnení koncom októbra tohto roka a aktivity budú následne realizované od novembra do polovice júna 2020.

Príklady podporených projektov z minulých ročníkov si môžete pozrieť na stránke Nadácie.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.