Reklama

Grandióznym podvodom chcú obabrať zákazníkov Telekomu. Majte sa na pozore

Zdroj | Unsplash/Corinne Kutz
Richard Pliešovský
Zdroj | Unsplash/Corinne Kutz
Zdroj | Unsplash/Corinne Kutz

Zločinci musia ďakovať tomu, kto vymyslel internet, za kus dobre odvedenej práce. O rôznych trikoch píšeme na našich stránkach častejšie, ako by sme chceli – no nedá sa inak pretože nám na vás záleží.

Posledným trikom, ktorým chcú podvodníci oklamať používateľov je zneužitie dobrého mena Telekomu. Ak patríte medzi zákazníkov tohto operátora, zbystríte pozornosť.

Telekom na svojom facebookovom účte zdieľal upozornenie pre zákazníkov, že sa v posledných dňoch mohli stretnúť „s cieleným zneužitím formou emailovej komunikácie (tzv. phising). Jej obsahom bola informácia o dvojitom uhradení faktúry za mesiac Február 2022“.

Obsah pokračuje pod reklamou

Šikovní podfukári k odkazu pripájajú falošný odkaz na webstránku. Na ten v žiadnom prípade neklikajte! Ak si stránku otvoríte, budete požiadaní o vaše osobné údaje, číslo platobnej karty, jej platnosť, ako aj verifikačný kód.

Pozrite si

Čo je romance scam a ako vás môže pripraviť o tisíce €?

V prípade, že vám takýto e-mail prišiel, určite nekliknite na uvedenú URL adresu – namiesto toho to nahláste polícii, alebo dajte vedieť Telekomu. O tom, že nejde o oficiálnu komunikáciu naznačuje amatérsky štylizovaný text, ako aj adresa, z ktorej bol odoslaný e-mail. Vidina vrátenia peňazí môže byť veľmi lákavá, ale aká je pravdepodobnosť, že ste zaplatili dvakrát za ten istý účet?

Mimochodom, bol to Tim Berners-Lee, kto ako zamestnanec CERN-u vynašiel World Wide Web. Je tomu už 34 rokov, čo vymyslel spôsob, ako zmeniť svet.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.