Reklama

GRACE ONE: ultimátny elektrický bicykel

Dominik Fúsek

Nemecká spoločnosť Grace bikes sa zaoberá výrobou elektrických bicyklov najvyššej kategórie. Jej počin s názvom GRACE ONE bol predstavený síce ešte v roku 2009, do predaja sa ale dostáva až teraz. Poďme sa teda naň pozrieť.

GRACE ONE

Gadgety podobné GRACE ONE nie sú určené pre každého. V prvom rade, podobne ako u konkurencie (M55 Beast Electric Bike: hybridný bicykel pre elitu), veľká väčšina ľudí ich odsúdi už pri pohľade na astronomickú cenu. Veď suma 4 199 € je len o niečo nižšia než cena najlacnejších nových osobných automobilov. GRACE ONE však ani nechce byť ľudovým dopravným prostriedkom. Navrhnutý je s precíznosťou, čo vidieť už na prvý pohľad. Originálny a pôsobivý vzhľad však nie sú jeho jedinými zbraňami. GRACE ONE je vybavený aj modernými technológiami. V prvom rade disponuje elektromotorom. Jeho výkon 1,3 kW mu umožňuje dosahovať maximálnu rýchlosť až 48 km/h. Motor je napájaný z 12 800, resp. 17 600 mAh Li-ion batérií, ktoré vydržia pri plnom výkone jednu hodinu jazdy, teda poskytujú dojazd asi 50 km. Samozrejme vám nič nebráni „po starom“ vziať všetko do vlastných rúk, teda nôh a šliapať pedálmi.

GRACE ONE

Z pohľadu výbavy nechýbajú integrované svetlomety a palubný počítač, ktorý popri štandardných informáciách (rýchlosti, vzdialenosti a časy) poskytuje aj veľmi dôležité informácie o stave nabitia batérie či aktuálnom výkone motora. GRACE ONE je v predaji prostredníctvom webu výrobcu.

GRACE ONE

Foto: engadget.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.