Reklama

GPD Pocket - notebook do vrecka za menej ako 500 eur

Zdroj | IndieGoGo
Michal Spiegel
Zdroj | IndieGoGo
Zdroj | IndieGoGo

V dobe, kedy nám naše smartfóny slúžia ako malé počítače je celkom odvážne vydať vreckový notebook. Čínski vývojári sa však napriek tomu pokúšajú uspieť v kampani na Indiegogo so svojím počítačom do vrecka GPD Pocket.

Pozrite si

Desktop budúcnosti je plne modulárny a zmestí sa do vrecka košele

Hneď na úvod treba napísať, že na výber máte z dvoch operačných systémov. Jeden disponuje Windowsom 10 Home a druhý Ubuntu16.04 LTS.

Notebook sa môže pochváliť štvorjadrovým procesorom Intel Atom x7-Z8750, 8 GB RAM, 128 GB úložiskom, 7 000 mAh batériou a iba 7″ Full HD dotykovým displejom.

Samotný multi-touch displej sa môže pochváliť technológiou Retina a odolnosťou Gorilla Glass 3. Chladenie počítača je zabezpečované aktívne.

Zdroj | IndieGoGo
Pozrite si

ASUS ZenBeam E1 – projektor, ktorý schováte do vrecka

Lákadlom GPD Pocket notebook je okrem kompaktnosti aj ľahká hmotnosť, iba 480 gramov. Spomínaná 7 000 mAh batéria by mala vystačiť na 12 hodinový chod notebooku, čo tiež nie je najhoršie.

Ak vás počítač zaujal, predobjednať si ho môžete na oficiálnej stránke kampane za cenu 399 dolárov. Dátum vydania je naplánovaný na jún 2017. V prípade, že by ste si počítač chceli zakúpiť až po vydaní, pripravte si 599 dolárov.

Ako je to s konektivitou? Okrem 1x USB Type-C 3.0 nájdete na boku počítača aj 1x USB Type-A 3.0 port, HDMI D Type či 3,5 mm Jack. Paradoxné je, že tých konektorov bude mať tento mrňús viac než najnovší MacBook Pro.

Zdroj | IndieGoGo
Pozrite si

raD – nový bezdrôtový audio systém z Indiegogo

QWERTY mini klávesnicu dopĺňa červený TrackPoint, ktorý určite dobre poznáte z Lenovo ThinkPadov.

Hlavným cieľom je vytvoriť akúsi náhradu pre iPad a MacBook Air. V tomto trúfalom cieli však bude pravdepodobne náročné uspieť. A čo vy, kúpili by ste si takýto počítač?

Zdroj | IndieGoGo

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.