Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

GoPro Hero4 Session je najmenším modelom výrobcu

GoPro Hero4 Session je najmenším modelom výrobcu
Števo Porubský
GoPro Hero4 Session je najmenším modelom výrobcu

GoPro Hero4 Session

GoPro je legenda. Výrobca, ktorý začínal doslova v garáži po viac ako 12 rokoch predstavuje svoj ďalší model, ktorý sa stane istým hitom. GoPro Hero4 Session je totiž najmenšou kamerkou, akú kedy GoPro vyrobilo. Podobá sa síce na kamerku Polaroid C3 zo začiatku minulého roka, no GoPro bude aj tak unikát.

POZRITE SI: GoPro Hero+LCD s dotykovým displejom má byť konkurenciou pre konkurenciu

 

Unikát bude hlavne vďaka svojmu menu, ktoré vo svete outdoorových kamier už čosi znamená. GoPro môžete vidieť pri tých najextrémnejších športoch či udalostiach, používajú ich však aj rekreační športovci. A práve pre tých, ktorí vyžadujú čo najmenšie rozmery a čo najlepší obraz pripravilo GoPro túto novinku.

Kamerka Hero4 Session síce neponúka všetky pokročilé funkcie modelu Hero4, no má niečo iné. Rozmery a hmotnosť novinky nie sú známe, no výrobca tvrdí, že sa v jedná o zníženie fyzických rozmerov o takmer polovicu, hmotnosť vraj klesla o 40%. Slušné.

Pritom novinka ponúka Full HD video pri 60 fps, resp. rozlíšenie 1 920 x 1 440 px pri 30 fps. Nechýba ani filmový režim 24 fps či 100 fps HD video v MP4 (H.264) formáte. To, čo chýba je ale Ultra HD alebo 2,7K video. To je škoda, no tí, ktorí potrebujú čo najmenšie rozmery kamery zväčša nepotrebujú vyššie ako Full HD rozlíšenie.

GoPro Hero4 Session

Potešiteľná je však vodeodolnosť už v základe. GoPro Hero4 Session vydrží ponor do hĺbky 10 metrov aj bez špeciálneho puzdra, bez ktorého GoPro Hero4 nič také nemôže. Zaujímavý je OLED info displej na hornej strane či jediné tlačidlo na ovládanie. Poteší ale tlačidlo na tzv. HiLight Tagy, funkcia Protune či duálny mikrofón na záznam zvuku pred a za kamerou (nie stereo).

Zabudovaná batéria má kapacitu 1 030 mAh, nabíja sa pomocou microUSB konektora. Nechýbajú ale Wi-Fi a Bluetooth moduly na bezdrôtové ovládanie pomocou mobilnej aplikácie. CMOS snímač (max ISO 1 600) novinky ponúka aj 8 Mpx statické zábery snímané maximálnou rýchlosťou 10 fps.

Novinka bude na trhu o budúceho týždňa s cenou 429,99 dolárov. V predaji budú aj nové držiaky, ktoré svojou kompaktnosťou a unikátnosťou predbiehajú konkurenciu o poriadny skok. V predaji bude napríklad špeciálny držiak na ruku, nohu či rameno.

Zdroj a foto: GoPro