Reklama

GoPro boj sa! Prichádza Garmin VIRB

Marek Šimunek

Hľadáte outdoorovú kameru? Čoskoro si okrem známych kamier GoPro budete môcť vybrať aj novinku od Garminu. Áno, nepomýlili sme sa. Tento známy výrobca GPS riešení totiž predstavil dvojicu vlastných outdoorových kamier.

Garmin VIRB

Aj napriek tomu, spoločnosť Garmin je známa najmä ako producent GPS riešení, nebojí sa ani vôd, ktoré nemajú s GPS nič spoločné. Tentokrát sa rozhodla zamútiť vody akčných kamier. Pomôcť jej v tom majú dve nové kamery, ktoré sú určené na zaznamenanie vašich adrenalínových zážitkov. Dvojica nesie označenie VIRB a VIRB Elite. Obe kamery samozrejme zvládnu aj drsnejšie zaobchádzanie, práve preto sa nezľaknú ponorenia do vody o hĺbke jedného metra po dobu pol hodiny, o páde, alebo prachu hádam ani nie je nutné hovoriť. Snímaný obraz pritom môže mať Full HD rozlíšenie pri 30 fps, prípade HD pri 60 fps. Nechýba ani možnosť vytvárania 16 Mpx fotografie.

Samotná kamera má vlastný 1,4“ transreflexný displej pre šetrenie energie. Možno práve vďaka nemu môže Garmin svoju kampaň pre VIRB stavať aj na podstatne vyššej výdrži na jedno nabitie, ako v prípade konkurencie. Podľa Garminu by totiž mala integrovaná batéria s kapacitou 2 000 mAh vystačiť na tri hodiny nepretržitého nahrávania videa. Oba modely sú navyše vybavené technológiou ANT+, takže ich môžete pripojiť k rôznemu príslušenstvu, ako napríklad hodinky Garmin, alebo externé senzory. Základný model Garmin VIRB sa bude v USA predávať za 299,99 USD (223,58 €), pričom k dispozícii bude aj model VIRB Elite za 399,99 USD (298,11 €). Ten ponúkne navyše Wi-Fi, vďaka ktorému môžete nahrávané video priamo streamovať do aplikácie Garmin, ktorá je  dostupná pre Apple iOSGoogle Android. Okrem toho model Elite ponúkne aj akcelerometer, výškomer a vysokocitlivý GPS prijímač.

Garmin VIRB Elite

Foto: Garmin

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.