Reklama

Google Wallet: peňaženka pre každý Android

Marek Šimunek

Technológia NFC (Near Field Communication), ktorá nájdete aj v druhom Google telefóne sa postupne dostáva do podvedomia a my sme stále bližšie k jej plnému nasadeniu. Spoločnosť Google predstavila vlastnú službu Google Wallet, ktorá je na technológii NFC založená. Využívať ju však budú môcť iba smartfóny vybavené NFC čipom. Čo teda s miliónmi Android smartfónov, ktoré NFC čip nemajú? Google myslí aj na tieto zariadenia.

Google Wallet

Technológia bezkontakných platieb ponúka široké spektrum využitia, v ktorom je platenie za služby pomocou mobilného telefónu iba časťou, aj keď pravdepodobne tou najvyužívanejšou. Toto postupne sa rozvíjajúce odvetvie skrýva v sebe veľký potenciál a to nemôže nechať chladným ani giganta akým Google určite je. To viedlo tohto vyhľadávacieho giganta k vývoju služby Google Wallet (Google peňaženka), ktorá by mala byť v priebehu leta spustená v New Yorku a San Franciscu. Platby pomocou mobilného telefónu pritom nie sú nijakou novinkou a najmä v Ázii je táto služba pomerne bežná. Nikoho pravdepodobne neprekvapí, že Google Wallet bude služba určená pre Android smartfóny vybavené NFC čipom. Ak váš smartfón nebude týmto moderným čipom vybavený nemusíte zúfať.

Google Wallet

Spoločnosť Google totižto má riešenie aj pre staršie smartfóny s OS Android, ktoré ešte nie sú NFC čipom vybavené. Službu Google Wallet budete totižto môcť využívať vďaka špeciálnym nálepkám, ktoré budú komunikovať s Google Wallet. Podľa informácií by takto vybavené smartfóny mali byť schopné využívania aspoň časti služieb Google Wallet, nakoľko na kompletné využitie služby bude nutné vlastniť smartfón s NFC. Aj napriek tomu, že služba Google Wallet bola predstavená iba nedávno, Google už čelí prvému súdnemu sporu, ktorý na neho podala internetová aukčná sieň Ebay. Ebay totižto Google obviňuje z krádeže obchodného tajomstva, nakoľko do spoločnosti Google prestúpili dvaja pracovníci dcérskej spoločnosti PayPal. PayPal spolu s Ebay-om totižto pracuje na podobnom systéme bezkontaktných platieb a podľa obvinenia dvaja pracovníci prezradili vedeniu Google dôležité informácie, ktoré mu umožnili spustenie služby Google Wallet. Jasne z toho vyplýva, že v tomto odvetví mobilného biznisu sa skrýva veľký potenciál a v budúcnosti sa môžeme tešiť na tvrdý konkurenčný boj, v ktorom dúfajme jednotlivé strany nezabudnú na vzájomnú kompatibilitu jednotlivých riešení.

Foto: Google

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.