Reklama

Google TV: televízia pracujúca na Android OS

Marek Šimunek

Prezeranie YouTube videí, alebo streamované vysielanie vašej obľúbenej televízie priamo v televíznom prijímači sa čoskoro môže stať skutočnosťou vďaka novej Google TV, ktorú vyvíja trojica spoločností Google, Sony a Intel.

 Google logo

Vývoj Google TV je ešte len v počiatkoch a na prvé zariadenia Google TV si ešte nejakú dobu počkáme. Google TV by sa mali predávať ako kompletné televízie alebo set top boxy pripojiteľné k dnešným televíziám umožňujúce sledovanie on-line televízie a využívanie služieb Google TV. Vo vývoji Google TV sa spojili spoločnosti Google, Sony a Intel a výsledný produkt by mala byť televízia vyrobená spoločnosťou Sony, v ktorej bude zabudovaný počítač, využívajúci komponenty Intel a pracujúci s OS Android. Okrem štandardného televízneho vysielania si tak budeme môcť čoskoro užívať aj prehliadanie videí na YouTube, Hulu alebo streamované vysielanie niektorých televízií. Google súčasne vytvára aj vývojársku sadu SDK, umožňujúcu v budúcnosti vývojárom vytvoriť rôzne aplikácie pre Google TV, tak ako tomu je v prípade operačného systému Android OS.

 Google TV

Ak sa spoločnosť Google rozhodne uviesť na trh túto technológiu, môže to znamenať veľký nárast obľúbenosti aj jej mobilného operačného systému, nakoľko je predpoklad, že vzniknú rôzne aplikácie pre synchronizáciu obsahu medzi Google TV a mobilnými zariadeniami s OS Android a aplikácie pre pripojenie k sociálnym sieťam, ktoré sú fenoménom modernej doby. Určite sa však máme na čo tešiť a vývoj Google TV budeme aj naďalej podrobne sledovať.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.