Reklama

Google TV: počítač s veľkou obrazovkou, ktorý si zamilujete

Roman Calík

Informácie o existencii Google TV založenej na OS Android sa potvrdili! Google v spolupráci so spoločnosťami Sony, Intel a Logitech, vyvíja super telku.

Google TV Home

Porozmýšľajte, aká by mala byť podľa vás super telka budúcnosti? Bude jej stačiť 3D, ktorým sa nás v súčasnosti snažia zaujať najväčší výrobcovia televízorov? To, že si dnes môžete prostredníctvom televízora pozerať YouTube videá, obrázky na Picase či nechať si vo forme widgetov zobrazovať počasie či Facebook statusy, nie je žiadnou novinkou. Taktiež si môžete vďaka službám rôznych providerov online prezerať televízny program, nahrávať vaše obľúbené relácie či seriály na harddisk, alebo program pozastaviť a pretočiť späť. Aktuálnym televízorom však stále chýba niečo viac, akási inteligencia… A pritom je na svete už viac ako 4 miliardy televízorov. Obrovský trh, čo poviete? Online chtivých zákazníkov, sediacich pri TV v priemere 5 hodín denne (USA), sa preto bude snažiť zaujať práve Google so svojou novinkou Google TV. Tá totiž ponúkne operačný systém Android a s ním, dá sa povedať neobmedzené množstvo zábavy.

TV revulúcia?

Prostredníctvom Google TV si budete môcť na veľkej obrazovke užívať televíziu, internet a multimédiá úplne novým spôsobom. Najmä televízia a internet sa vďaka Google TV dokonale prepojí. Vyhľadávanie televíznych programov, ale i streamovaných kanálov, množstvo multimediálneho obsahu vrátane toho vášho, napríklad na známom YouTube, ale i plnohodnotný internetový prehliadač. Tu to však nekončí. Ak vás napadne akýkoľvek program, veľmi rýchlo si ho vyhľadáte. Google tak opäť útočí s tým, čo dokáže najlepšie, s vyhľadávaním. Ak zadáte napríklad „AVATAR“, ihneď si nájdete, ktorá televízia ho bude vysielať, nájdete si k nemu videá na YouTube alebo si budete môcť film vypožičať vďaka službe VOD. To čo budete mať najradšej, môžete mať na ploche. A prečo to všetko? Určite si nájdite chvíľu na video z prezentácie Google TV počas Google I/O a pochopíte.

Google TV Search

Budúcemu úspechu Google TV sa budú snažiť pomôcť aj významné spoločnosti, medzi ktorými nechýba Sony, Intel či Logitech. Sony ako inak dodá moderné televízory, Intel zase nenáročné procesory Atom a Logitech? Ten sa postará o dôležitý hardvér ako set-top-box s názvom Logitech Companion Box, ktorému nebude chýbať HDMI či Wi-Fi, taktiež dodá diaľkové ovládače Harmony vrátane ovládacích zariadení s QWERTY, ale i špeciálne HD kamery. A kedy to všetko príde aj k nám? Prvý boom by si mala užiť Amerika ešte do konca tohto roka, následne v prvom štvrťroku 2011 budú nasledovať ostatné krajiny sveta.

 Google TV Logitech

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.