Reklama

Google TV naberá neustále na obrátkach

Števo Porubský

Už v minulosti sme vás informovali o tom, že gigant Google vstúpi aj na „televízny“ trh so svojou víziou Google TV (Google TV: počítač s veľkou obrazovkou, ktorý si zamilujete). So spoločnosťami ako Sony, Logitech či Intel na tom už istý čas aj intenzívne pracuje a je len otázkou času, kedy Google TV uzrie svetlo sveta.

 Google TV

Najnovšie sa na internete objavilo prepracovanejšie video, ktoré ukazuje čo všetko budeme môcť vďaka Google TV pred „klasikou“ telkou robiť. Nepôjde len o sledovanie najrôznejších programov, ale vďaka platforme OS Android a pripojeniu na vysokorýchlostný internet bude možné plnohodnotne vychutnávať aj on-line obsah (audio, video, obrázky, on-line hry), chatovacie stránky a programy, widgety či najrôznejšie aplikácie. Už teraz Google ponúka možnosť vývojárom, aby sa zapojili do tvorenia obsahu Google TV. Nebude teda chýbať ani známy Android Market s množstvom aplikácií. Základom bude samozrejme vyhľadávanie. Ak teda máte radi konkrétny seriál, program či film stačí ho cez jednoduché menu vyhľadať a zistiť, ktorá televízna stanica ho kedy presne vysiela. Set-top-box sa zas bude vedieť postarať o bezstarostné nahratie programu na pevný disk. Ak sa bude jednať o on-line seriál, bez problémov si pozriete aj ten. Vyhľadávanie špecifických televíznych staníc či on-line video požičovní bude už len akousi čerešničkou. Vyhľadávanie, vyhľadávanie a vyhľadávanie. Pozerali ste včerajší futbalový zápas? Určite ste popri zápase chceli vedieť aj ďalšie informácie z tabuliek či iných štatistík. Google TV ponúkne aj toto. V malom okne bude neustále bežať program (zápas) a vy si pokojne pozriete dôležité údaje on-line.

 Google TV

Problémom v súčasnosti môže byť jedine slabé pokrytie vysokorýchlostným internetom, ktoré je bezpochyby na takéto služby veľmi podstatné. Ak sa zlepší aj to, dvere pre Google TV budú otvorené dokorán. Mimochodom, internetom sa šíria správy aj o možnom zapojení sa spoločnosti Google do poskytovania vysokorýchlostného internetu.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.