Reklama

Google TV bude do roka aj na Slovensku!

Števo Porubský

O tom, že Google plánuje a už aj reálne rozbieha službu Google TV sme vás informovali už niekoľko krát. Naposledy to bolo video, v ktorom spoločnosť prezentovala čo všetko bude vďaka Google TV možné „pred televízorom“ robiť (Google TV naberá neustále na obrátkach).

 Google logo

Najnovšia správa neprichádza priamo od Google, ale od košickej spoločnosti Antik Technology, ktorá pánuje integráciu Google TV do svojich IPTV set-top boxov. Pri predstavovaní Google TV na konferencii Google I/O v San Franciscu (Google TV: počítač s veľkou obrazovkou, ktorý si zamilujete) bola oznámená spolupráca internetového giganta so spoločnosťami Sony, Logitech a Intel, ktoré sa na začiatku postarajú o hardvér. Softvér dodá samozrejme Google, no použiteľný bude aj na hardvéri tretích strán. Platformu Google TV sa chystá do svojich set-top boxov Juice integrovať aj slovenská spoločnosť Antik Technology, aby bola pri oficiálnom spustení okamžite pripravená služby Google TV ponúknuť.

 Google TV

Spoločnosť Antik Technology set-top box Juice vyvinula na príjem digitálnej televízie cez internet, pričom funguje aj ako domáce multimediálne centrum. Vďaka Google TV by však mal ponúknuť výraznejšie viac zábavy. Juice taktiež umožňuje naraz pripojiť viaceré zariadenia v domácnosti ako je IP telefón, domáce počítače a podporuje funkciu DualTV, ktorá umožňuje sledovanie televízie a rôzneho multimediálneho obsahu na dvoch televízoroch naraz. Najskôr bude Google TV uvedená v USA, kde by sa mala objaviť už počas jesene. Antik Technology by chcel dokončiť integráciu do konca roka, aby bola služba pripravená na trh už v roku 2011, kedy je reálna šanca, že sa dostane aj do Európy.

Google TV

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.