Reklama

Google Street View: Fotografuje sa už aj Slovensko!

Roman Calík

V zahraničí známa funkcia Google Street View, vďaka ktorej sa môžete online prechádzať po významných mestách sveta, dorazila aj k nám. Slovensko sa začína fotografovať.

Google od pondelka 16. augusta 2010 začne fotografovať vybrané mestá na Slovensku. Chce totiž už budúci rok spustiť službu Google Street View na mapách Google aj na Slovensku. Vďaka tejto unikátnej technológii, kde sa vytvárajú panaromatické fotografie ulíc, si budete môcť virtuálne pozrieť až deväť slovenských miest. Samozrejmosťou je Bratislava, no špeciálne upravené autá Google Street View budete môcť stretnúť aj v uliciach Košíc, Prešova, Žiliny, Banskej Bystrice, Trnavy, Trenčína, Popradu či Prievidze.

Stretnime sa v…

Vďaka funkcii Street View, čiže panoramatických obrázkov nasnímaných na úrovni ulice, dostanú slovenské Mapy Google (mapy.google.sk) ďalší rozmer. Budete sa totiž môcť virtuálne preniesť na rôzne miesta a overiť si, kde sa nachádzajú hotely, obchody alebo reštaurácie, ktoré plánujete navštíviť. Slovenskými mestami však Google neskončí. Plánuje totiž zmapovať aj historické, kultúrne či prírodné krásy, ktoré sú pre našu krajinu typické. Dokonca sa budete môcť podieľať na ich výbere. Ako? – to by sme sa mali dozvedieť už na jeseň.

Google Street View

Chcete/nechcete byť na fotografiách?

Ak sa budete pohybovať v okolí Google Street View auta počas mapovania a fotografovania, ktoré by malo trvať až niekoľko mesiacov, máte reálnu šancu byť na webe 🙂 No veľmi sa netešte, totiž softvér Google vraj bude tváre ľudí či poznávacie značky áut automaticky rozmazávať, aby ich nebolo možné identifikovať. Ak by ste sa predsa len objavili na fotografiách a to nechcene, môžete využiť možnosť dodatočného odstránenia obrázkov, ktoré stačí len označiť a nahlásiť. Na vašu žiadosť je dokonca možné úplne vymazať nielen vás, ale aj vaše dieťa, auto, či dokonca aj celý dom. Hmm, len aby takých žiadostí nebolo viac, mohlo by sa stať, že sa potom pozriete len na sivé siluety budov po virtuálnej prechádzke ulicami vybraných miest.

Google Street View

Ak si chcete pozrieť, ako funguje Google Street View, pozrite si aj priložené video. Možno si obľúbite ikonku „panáčika“ (tzv. pegmana) natoľko, že virtuálne precestujete celý svet… teda minimálne 100 metropol v 23 krajinách sveta, ktoré sú doteraz zmapované.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.