Reklama

Google Maps 5.3: nové zdieľania polohy a história ciest

Marek Šimunek

Google predstavil novú verziu mapovej aplikácie Google Maps s číselným označením 5.3, ktoré prinášajú históriu navštívených miest, funkciu „Check in at Home“ pre rýchle oznámenie návratu domov a tiež možnosť pridávania vlastných kategórií pri hodnotení navštívených miest.

Google Maps 5.3 Android

Google Maps, ktoré nájdete vo väčšine súčasných smartfónov nie sú len obyčajnou mapou. Postupne boli do tejto aplikácie pridávané nové funkcie ako napríklad bezplatná navigácia pre niektoré krajiny, alebo služba Google Latitude, ktorá slúži pre zdieľanie vašej polohy s priateľmi alebo pre vyhľadávanie priateľov, ktorí sa v danom momente nachádzajú vo vašej blízkosti. Nová verzia Google Maps s označením 5.3 je práve prepojená so službou Google Latitude. Najnovšia verzia Google Maps, ktorá je určená pre operačný systém Google Android tak prináša históriu navštívených miest. Na jednom mieste tak máte zobrazené miesta kde ste boli v stanovenom období, ale aj vzdialenosti, ktoré ste za dané obdobie prekonali. Spolu s týmito údajmi sa v spolupráci s Google Latitude zobrazujú aj údaje o čase strávenom doma, prípadne v zamestnaní alebo inom nastavenom mieste. Vtipné je, že aplikácia vám na základe vašich prejdených kilometrov zobrazuje zostávajúcu vzdialenosť na dosiahnutie vzdialenosti zemegule a mesiaca. Pre zobrazovanie histórie musíte najprv túto funkciu povoliť v nastaveniach aplikácie.

Google Maps 5.3 Android

Vašim priateľom jednoducho oznámite, že ste v poriadku dorazili domov z dovolenky alebo pracovnej cesty vďaka novej funkcii „Check in at Home“. Stačí si v nastaveniach zvoliť miesto vašej domácej adresy alebo vašu adresu priamo zadať ako kontakt v telefónnom zozname a táto položka sa následne vždy zobrazí ako prvá voľba. Kombináciou funkcie „Check in at Home“ a „Check in at Places“ môžete získať rýchly prehľad o tom, koľko času trávite doma, prípadne v práci. Novinkou je aj možnosť pridávania vlastných kategórií pri hodnotení jednotlivých miest, ktoré ste navštívili. Ak sa vám napríklad v niektorej reštaurácii, kde ste boli páčilo prostredie, alebo vám chutilo jedlo, ktoré varia, môžete tak okamžite všetkým dať vedieť, že práve tu varia najlepšie. Stačí pri hodnotení daného miesta pridať vlastnú kategóriu s názvom jedlo a následne túto kategóriu označiť veselým alebo smutným smajlíkom podľa vašej spokojnosti. Najnovšiu aktualizáciu Google Maps 5.3 si môžete zadarmo stiahnuť v Android Markete a je dostupná pre všetky Android smartfóny o operačným systémom Android 1.6 a vyšším.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.