Reklama

Google má nový tablet Nexus 9, vyrobí ho pre neho HTC

Marek Šimunek

Google pre niekoľkými hodinami oficiálne oznámil uvedenie nového tabletu Nexus. Novinka s číslom „deväť“ za menom bude pochádzať od HTC a poskytne vcelku veľmi slušnú výbavu. Tešiť sa budete môcť na nádherný 8,9“ displej s pomerom strán 4:3 a rozlíšením 2 048 x 1 536 px.

Google Nexus 9

POZRITE SI
Google Nexus 6 – nová vlajková loď s poriadnymi rozmermi a perfektnou výbavou

HTC navyše tento displej položilo do hliníkového tela, v ktorom sa našlo dostatok miesta aj pre fenomenálne reproduktory BoomSound. Sledovanie videí bude teda na novom tablete Google doslova potešením. Samozrejme novinka príde na trh s novým operačným systémom Google Android 5.0, ktorý nesie označenie Lolipop.

O dostatok výkonu sa bude starať skutočne špičkový hardvér. Nexus 9 ako prvý Nexus vo všeobecnosti dostane do vienka 64-bitový procesor. Konkrétne sa bude jednať o čipset Tegra K1, ktorý bude mať k dispozícii 2 GB operačnej pamäte. Aj napriek výkonnému hardvéru by nový tablet mal poskytnúť výdrž deväť hodín nepretržitého používania.

Google Nexus 9

Novinka sa do predaja dostane v bielej, zlatistej alebo čiernej farbe, pričom používatelia budú mať na výber z troch modelov. K dispozícii bude model s 16 GB integrovanej pamäte, s 32 GB pamäťou a samozrejme aj model s vyššou kapacitou a LTE modulom. Bohužiaľ, integrovanú pamäť nebude možné rozšíriť pomocou pamäťových kariet, takže si budete musieť svoje požiadavky zosumarizovať ešte pred kúpou tabletu.

Google Nexus 9

Predobjednávky nového tabletu Google Nexus 9 budú možné už tento piatok, teda 17. októbra 2014, pričom prvé kusy sa k majiteľom dostanú už 3. novembra. Ceny pre náš trh nie sú známe, ale na tom americkom vás najmenší model bude stáť 399 USD, model s dvojnásobnou kapacitou 479 USD a nakoniec model s 32 GB pamäte a LTE bude stáť 599 USD.

Google Nexus 9

To, že nový Nexus 9 bude určený nielen na zábavu, ale aj prácu ukazuje Google pomocou novej klávesnice, ktorú pre tento tablet predstavil. Klávesnica sa podobne, ako v prípade Microsoft Surface pripája k telu tabletu pomocou magnetov a umožňuje pohodlné písanie aj dlhších textov.

Google Nexus 9

Foto: Google

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.