Reklama

Google Local Search a nové mapy v aktualizácii TomTom pre iPhone

Marek Šimunek

Spoločnosť TomTom uverejnila 15. marca aktualizáciu svojej navigácie pre Apple iPhone s množstvom nových funkcií. Hlavnou zmenou je zobrazovanie dopravných informácii v reálnom čase, ktoré si však v našom regióne neužijeme, nakoľko je určené len pre USA a Veľkú Britániu. Táto služba však bude spoplatnená sumou 19,99 USD na rok v USA alebo vo Veľkej Británii za mesiac, štvrťrok alebo rok s cenami od 59p.

 TomTom 1.3 iPhone

Aj napriek tomu, že na používanie dopravných informácii v našom regióne si budeme musieť ešte počkať, prináša nová verzia vylepšenia, ktoré potešia aj užívateľov na Slovensku. Prvým je možnosť vyhľadávať miesta záujmu nielen pomocou databázy POI v aplikácii ale aj pomocou lokálneho vyhľadávania Google. Vďaka tejto službe sa môžete nechať jednoducho navigovať do obľúbenej reštaurácie, obchodu alebo akéhokoľvek záujmového bodu, ktorý jednoducho vyhľadáte v Google. Okrem toho v novej verzii môžete jednoducho mapu priblížiť tak, ako ste zvyknutí z ostatných aplikácií vo vašom iPhone. Súčasťou verzie 1.3 je aj prepracované prepínanie nočného a denného režimu, ktoré je teraz plne automatické na základe vyhodnotenia lokálneho východu a západu slnka. Ak radi počas navigovania počúvate hudbu z vášho iPhone, v najnovšej verzii TomTom pre iPhone je upravené stíšenie hudby pri navigovaní, aby ste nepremeškali žiadnu informáciu. Po ukončení hlášky sa hlasitosť prehrávanej hudby vráti na pôvodnú úroveň.

 TomTom 1.3 iPhone

Okrem týchto vylepšení sú aktualizované aj mapy, ktoré sa svojou presnosťou radia k najlepším na trhu a pridaná je aj funkcia „Pridať do môjho TomTom“, pomocou ktorej si môžete jednoducho pridávať lokalizácie z iných aplikácií alebo webového prehliadača priamo do aplikácie TomTom. Aktualizovaná verzia je dostupná priamo cez Apple App Store ako aktualizácia zdarma. Nový užívatelia si môžu túto aplikáciu kúpiť s mapami východnej alebo západnej Európy za 69,90 €.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.