Reklama

Google Docs podporujú editovanie cez smartfóny

Marek Šimunek

Väčšine pokročilých užívateľov nie je nutné službu Google Docs predstavovať. Tento produkt predstavuje jedinečnú možnosť vytvárania, správy, prezerania a zdieľania dokumentov s viacerými užívateľmi na rôznych platformách. Spoločnosť Google sa opätovne rozhodla vylepšiť svoju office aplikáciu a umožniť ich editáciu cez webové rozhranie vášho smartfónu s OS Android alebo Apple iOS.

Google Docs Mobile

Mobilná verzia služby Google Docs umožňovala donedávna len prezeranie dokumentov vytvorených v počítačoch a editáciu vytvorených tabuliek. Chýbala však možnosť vytvorenia nového dokumentu alebo editovania Word dokumentov cez internetový prehliadač. Toto sa však mení a Google vynovuje svoje Google Docs. Čoskoro sa tak aj v mobilnej verzii dočkáme editácie nie len Excel ale aj Word dokumentov a užívatelia tak získajú jednoduchý a hlavne bezplatný balík pre jednoduchú prácu s Office dokumentami kdekoľvek a kedykoľvek.

Google Docs Mobile

Nová verzia mobilných Google Docs bude uvoľnená v najbližších dňoch. Podporované však zatiaľ budú len smartfóny s OS Android 2.2 Froyo a Apple iOS 3.0 a vyšším. Podporovaný bude samozrejme aj Apple iPad, na ktorom si editáciu dokumentov vďaka jeho veľkej obrazovke skutočne užijete. Prvá by mala byť aktualizovaná mobilná verzia Google Docs v anglickej mutácii ale postupne by mali pribudnúť aj ďalšie jazyky.

Zdroj: Google Mobile Blog

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.