Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Google chce zničiť Evernote so službou Keep. Dostupná bude všade.

Google chce zničiť Evernote so službou Keep. Dostupná bude všade.
Števo Porubský
Google chce zničiť Evernote so službou Keep. Dostupná bude všade.

Azda nemôže byť lepší čas na vydanie konkurencie pre Evernote, ako súčasnosť. Evernote len nedávno čelil problémom s bezpečnosťou a mnohým používateľom narobil poriadne vrásky na čele. Google tak dokončil svoj projekt Keep a vydáva sa na cestu získavania priaznivcov… Čo ale dokáže?

Google Keep

Google Keep je v základe jednoduchý poznámkový systém, ktorý funguje on-line cez stránku drive.google.com/keep, ale dôležitou súčasťou bude aj aplikácia pre smartfóny. Momentálne si môžete stiahnuť Google Keep do smartfónu s Android 4.0+ a tak mať jednoduchý, no celkom prepracovaný poznámkový systém vždy poruke. Ako inak, v Slovenčine. Samozrejmosťou je i možnosť farebného rozlíšenie poznámok do 8 rôznych farieb. Ak teda milujete farbičky a farebné post-sticky okolo pracovného stola, Google Keep bude ich digitálnou verziou. K poznámkam je možné pridať aj fotografie i hlasové poznámky.

Okrem poznámok si môžete vytvárať aj tzv. to-do zoznamy, teda zoznamy úloh, ktoré vás čakajú. Po splnení úloh ich jednoducho odškrtnete a vidíte, čo vás ešte čaká. Veľkou výhodou je možnosť požitia widgetu na uzamknutej obrazovke, no len pre OS Android 4.2. Hoci je Evernote v mnohých ohľadoch prepracovanejší a komplexnejší, Keep mu určite narobí „problémy“.

Google Keep

Foto: Google, TECHBOX