Reklama

Google Books: Čítajte knihy takmer všade

Marek Šimunek

Pondelok bol pre Google plodným dňom. Okrem predstavenia najnovšej verzie OS Android 2.3 a nového Google Nexus S totižto táto spoločnosť spustila novú službu spojenú s obchodom s elektronickými knihami Google Books, ktorá vám umožní čítanie elektronických kníh na takmer všetkých platformách kdekoľvek kde máte internetové pripojenie.

Google Books

Pre Google znamená spustenie novej služby prvú stránku v novej kapitole misie pre zlepšenie prístupu ku kultúrnemu a náučnému dedičstvu tohto sveta, známemu ako knihy. Na dnešnom trhu je už množstvo on-line obchodov s elektronickými knihami ako napríklad Amazon alebo Apple iBooks a Google svojím novým produktom istotne neohrozí tieto známe obchody. Neponúkne ani väčšie množstvo titulov a celkovo ani prehnane nižšie ceny. Čo však robí nové Google Books výnimočnými je, že knihy budú dostupné kdekoľvek a nebude nutnosťou inštalácia špecifických aplikácií. Aj keď bude existovať aplikácia pre OS Android a Apple iOS, pre pohodlné čítanie kníh z Google Books vám postačí pripojenie k internetu a internetový prehliadač, ktorý môže bežať vo vašom počítači, smartfóne, tablete alebo notebooku. Samozrejmosťou bude aj možnosť offline čítania kníh, ale umiestnenie vašich kníh on-line bude zabezpečovať stálu synchronizáciu. Bez ohľadu na to v akom zariadení alebo prehliadači si váš účet otvoríte, vždy budete mať naposledy rozčítanú knihu otvorenú na poslednej strane, ktorú ste čítali.

Google Books

Čítanie kníh v Google Books bude rovnako jednoduché ako keď si dnes čítate nový email vo vašom Gmail konte. Rozhranie bude umožňovať užívateľovi nastavenie si vlastného fontu a veľkosti textu ako aj zmenu farieb písma a nastavenie nočných, či denných farieb pre pohodlnejšie čítanie. Nová služba bude dostupná spočiatku len v USA ale čoskoro by sa mala rozšíriť aj do ostatných krajín. O tom, že sa máme na čo tešiť svedčí aj údaj, že od roku 2004 vytvorila spoločnosť digitálne kópie viac ako 15 miliónov kníh, od 35 tisíc autorov, z viac ako 100 krajín a vo viac ako 400 jazykoch. Budeme sa mať teda na čo tešiť a okrem najnovších bestsellerov tak v Google Books nájdeme aj tituly z klasickej literatúry. Už teraz sa nevieme dočkať momentu, keď sa na rad dostanú aj iné krajiny a my si budeme môcť užívať novodobé digitálne kultúrne dedičstvo.

Zdroj: Official Google Blog

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.