Reklama

Golfový simulátor, o akom ste vždy snívali

Marek Šimunek

Ak patrí golf k vaším obľúbeným športom bez ohľadu na to či sa mu venujete profesionálne alebo len rekreačne nemali by ste si nechať ujsť novú kreáciu, ktorú predstavila japonská spoločnosť Konami. Ich najnovší výtvor Golf Connection bude totižto pravdepodobne snom každého vášnivého interaktívneho hráča golfu, ktorý si nájde svoje miesto aj v tréningu profesionálov.

Konami Golf Connection

Spoločnosť Konami je známym producentom rôznych hier pre japonský trh. Okrem toho sa táto japonská spoločnosť zaoberá aj vývojom simulátorov rôznych športov. Ich posledným výtvorom je golfový simulátor s výstižným názvom Golf Connection. Najnovší simulátor má niekoľko vlastností, ktoré ho oproti konkurencii posúvajú o kus dopredu. Súčasné golfové simulátory musia napríklad používať iba označené loptičky a loptičku samotnú ste mohli odpaľovať len z určeného miesta. Golf Connection odstraňuje tieto zábrany a dáva vám počas hry oveľa voľnejšiu ruku. Napríklad umožňuje používanie bežných loptičiek, pričom výber umiestnenia loptičky samotnej ostáva takmer iba na vás.

Konami Golf Connection

O dokonalú presnosť sa pritom postará dvojica senzorov doplnená vysoko-rýchlostnou kamerou. V aplikácii samotnej, ktorá je s týmto simulátorom dodávaná nájdete verne reprodukovaných 150 svetových golfových ihrísk s možnosťou zdielania svojich úspechov na rôznych sociálnych sieťach. Nechýba ani možnosť ukladania dát z hry na špeciálnu kartu pre ich následnú analýzu, čo si svoje uplatnenie nájde najmä v tréningu tohto veľmi obľúbeného športu, prípadne tieto dáta využijete ak sa rozhodnete pokračovať v hre iný deň. Vďaka množstvu zozbieraných dát, doplnených o videá môžete sami sledovať zlepšovanie vašej formy, prípadne môžete vyzvať na súboj aj svojich priateľov. Cena nového simulátora Golf Connection doposiaľ nie je známa, rovnako ako nie je známe ani to či sa objaví aj na našom trhu. Termín uvedenia je však stanovený na september tohto roku. Lepšiu predstavu o tom ako samotný simulátor funguje získate z videa pod článkom, ktoré priniesol server DigInfo.tv. Čo myslíte našiel by vo vašej obývačke takýto simulátor uplatnenie?

Foto: DigInfo.tv

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.