Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Gold Note – ďalšia talianska lahôdka pre audiofilov

Gold Note – ďalšia talianska lahôdka pre audiofilov
Zdroj | Gold Note
Juraj Procházka
Gold Note – ďalšia talianska lahôdka pre audiofilov
Zdroj | Gold Note
Zdroj | Gold Note

Po značkách Sonus faber a Bassocontinuo je talianska spoločnosť Gold Note ďalším výrobcom Hi-Fi komponentov, ktorého na Slovensko privádza distribútor BIS audio.

Gold Note („Zlatá nota“) v roku 2022 oslavuje desať rokov od svojho založenia a za toto obdobie vyrástla na oceňovaného výrobcu audio zariadení a príslušenstva so širokým záberom. Svoje produkty dodáva fanúšikom Hi-Fi v 50 krajinách z celého sveta a odteraz ich nájdete aj na Slovensku. Najbližšie sa s niektorými môžete zoznámiť 23. až 25. septembra na výstave Audio Video Kino 2022 (AVK 2022) v Bratislave.

Pozrite si

Špičková audiovizuálna show AUDIO VIDEO KINO 2022 sa blíži

Obsah pokračuje pod reklamou

Portfólio Gold Note zahŕňa obidva svety audio techniky – analógový, aj digitálny.  V ponuke nájdete prakticky všetko na vytvorenie plnohodnotnej Hi-Fi zostavy – gramofóny, gramo prenosky, gramo kartuše, slúchadlové zosilňovače, integrované a koncové zosilňovače, predzosilňovače, CD prehrávače, D/A prevodníky a streamery, externé napájacie zdroje, a nechýbajú ani reproduktory. Reproduktory však bude BIS audio dodávať len na objednávku, ako doplnok k širokej ponuke modelov svojich tradičných špičkových značiek ako Bowers & Wilkins, Sonus faber, Klipsch, Canton, alebo McIntosh.

Zdroj | Gold Note

Spoločnosť Gold Note založil v roku 2012 v talianskom Firenze Maurizio Aterini, súčasný generálny riaditeľ, ktorý je od jej vzniku silnou osobnosťou značky.

Gold Note (GN) vychádza z audiofílie jej zakladateľa – Maurizio Aterini oceňuje prirodzený zvuk analógových nosičov a jeho náklonnosť ku gramoplatniam poznať aj na produktovom portfóliu, v ktorom nájdete špičkové gramofóny, ale aj MM a MC prenosky. Na výstave AVK 2022 si budete môcť pozrieť a vyskúšať napríklad kvalitný gramofón Gold Note Pianosa.

Zdroj | Gold Note

Pianosa, tak ako ďalšie modely gramofónov GN, napríklad Mediterraneo a Giglio, ponúka jedinečnú kombináciu vysoko kvalitných materiálov a technických riešení na dosiahnutie najčistejšieho zvukového prevedenia. Zakrivený podstavec Catenary, vyrobený z tvrdého dreva talianskeho orecha, alebo čierno lakovanej MDF, je ručne vyrobený najlepšími talianskymi remeselníkmi. Drevený podstavec je spojený so základňou z MDF s hrúbkou 20 mm a vystužený 3 mm nerezovou doskou pre maximálnu tuhosť. Špeciálne navrhnutá elektronika, motor a mechanické súčasti poháňajúce tanier prispievajú k excelentnému zvukovému výkonu.

Zdroj | Gold Note

Hoci gramofóny a prenosky od Gold Note zožali veľa ocenení od odbornej verejnosti, aj používateľov, firma sa nevyhýba ani moderným, či dokonca najnovším digitálnym technológiám. Firemné krédo Gold Note znie: „Naším poslaním je obnoviť inovatívneho ducha spred šiestich storočí, aby sme našli cestu do budúcnosti“.

Pozrite si

Aurender – audiofilské vybavenie pre náročných

Keďže budúcnosťou hudby je s najväčšou pravdepodobnosťou digitálny záznam bez fyzických nosičov pre súbory Hi-Res audio vo vysokom rozlíšení, GN sa uberá aj týmto smerom. V aktuálnej ponuke preto figuruje aj IS-1000, ktorý spája výkonný integrovaný zosilňovač triedy AB, MM/MC gramo predzosilňovač, Roon Ready high-end D/A prevodník a streamer s vysokým rozlíšením do jedinečného audio komponentu. Stačí pripojiť reproduktory a spustiť hudbu.

Zdroj | Gold Note

Ďalšou možnosťou, ako vstúpiť do sveta digitálnej hudby je DS-10, špičkový streamer s D/A prevodníkom, linkovým predzosilňovačom a slúchadlovým zosilňovačom. Konektivita zahŕňa aj Bluetooth s vysokým rozlíšením a audiofilským výstupom na slúchadlá. DS-10 podporuje súbory s vysokým rozlíšením MQA a DSD (až do DSD512) a takisto je Roon Ready.

Zdroj | Gold Note

Konzervatívnejší fanúšikovia Hi-Fi a majitelia zbierok CD diskov môžu siahnuť po high-end CD prehrávači CD-1000 MkII DELUXE s D/A prevodníkom, ktorý možno jednoducho integrovať do akéhokoľvek high-end stereo systému.

Šéf Gold Note Aterini hovorí, že jeho víziu pri návrhu a vývoji audio komponentov výrazne ovplyvnila florentská renesancia, ktorá bola okrem umenia obdobím veľkých technologických inovácií a nápadov. Tento renesančný prístup prináša ďalšie nové impulzy do sveta Hi-Fi techniky, o čom sa čoskoro budú môcť vďaka spoločnosti BIS audio presvedčiť aj slovenskí fanúšikovia verného zvuku.

Zdroj