Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #Eco
  • 3 min.
  • 26.5.2017

Gogoro 2 - štýlové elektrické skútre pre každého

Gogoro 2 - štýlové elektrické skútre pre každého
Zdroj | Gogoro
Michal Spiegel
Gogoro 2 - štýlové elektrické skútre pre každého
Zdroj | Gogoro
Zdroj | Gogoro

Napriek tomu, že počasie sa tak nespráva, leto sa pomaly blíži a s ním aj horúce letné dni, ktoré sa ideálne hodia na motorky. Gogoro 2 sú nové štýlové skútre, ktoré budú na tento účel ako stvorené.

Nedávno sme písali o spolupráci firiem Gogoro a Bosch, ktoré sprístupnili elektrické skútre Gogoro po celom Paríži aj Berlíne. Najnovšie firma oznámila pokračovanie týchto štýlových elektrických skútrov s názvom Gogoro 2.

Okrem nového motora dostanú výkon 6,4 kW. Zároveň ponúknu Sport mód pre svižnú jazdu a mód Smart, ktorý je viac šetrný a zároveň poskytne väčší dojazd. Maximálna rýchlosť je 90 km/h a maximálny dojazd je 110 kilometrov.

Kolesá majú veľkosť 14″ (predné) a 13″ (zadné) a motorka Gogoro 2 dostane aj lepšie brzdy a dlhšie pohodlnejšie sedadlá, ktoré umožnia so sebou vziať aj spolujazdca. Pod sedadlami navyše nájdete dostatok miesta pre dve prilby.

Zdroj | Gogoro
Pozrite si

Gogoro EV Smartscooter – elektrické skútre pribudnú po celom Paríži

Okrem motora zmenou prešiel aj samotný Gogoro systém, ktorý dostal verziu 2.0 s vylepšenou bezpečnosťou. Odomknúť motorku sa teraz bude dať cez snímač odtlačku prsta alebo PIN kód. Nechýba aplikácia, v rámci ktorej si viete kontrolovať všetky dôležité údaje a štatistiky.

Nabíjanie prebieha cez Energy Network, ktorý by mal do konca tohto roku dosiahnúť viac ako 500 lokalít so stanicami po celom svete. V Taiwane sa začne Gogoro predávať v júli s možnosťou predobjednávky už teraz. Cena je tiež zaujímavá, keďže za základný model zaplatíte približne 1 327 eur. Za vylepšenú verziu Gogoto 2 Plus zaplatíte 2 365 eur. Verzia Plus disponuje Q System smart zamykaním, smart zamykaním pomocou smartfónu, LED displejom a inými vylepšeniami.

Zdroj | Gogoro
Pozrite si

CES 2015 | Gogoro nie je len skúter, ale celý systém výmeny batérií

Na ostatné trhy by sa mali tieto štýlové skútre dostať do konca kalendárneho roka. Na výber máte šesť farieb (modrá, oranžová, žltá, červená, biela a čierna) a viac ako 50 typov príslušenstva.

Musíme uznať, že motorky vyzerajú skutočne perfektne a ponúkajú zaujímavý spôsob nabíjania pomocou vymeniteľných modulov, ktoré si môžete navyše umiestniť do kufra motorky, takže by sa vám nemalo stáť, že sa vám motorka vybije úplne.