Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #Eco
  • 2 min.
  • 15.9.2019

GoCycle GXi - populárny elektrický skladací bicykel dostal nástupcu

GoCycle GXi - populárny elektrický skladací bicykel dostal nástupcu
Zdroj | GoCycle
Michal Biznár
GoCycle GXi - populárny elektrický skladací bicykel dostal nástupcu
Zdroj | GoCycle
Zdroj | GoCycle

GoCycle je populárny elektrický bicykel, ktorý je konkurenciou pre štýlové bicykle Brompton anglickej výroby. Najnovšie dostáva vylepšenú verziu v podobe GoCycle GXi.

Po dizajnovej stránke vyzerá bicykel perfektne a nadväzuje na pôvodný model. Tešiť sa tak môžete na prémiový vzhľad a minimalizmus.

Zdroj | GoCycle
Pozrite si

eROCKIT – bicykel s výkonom motorky z Nemecka

Bicykel patrí do skupiny rýchlo-skladačiek a sľubuje poskladanie do desiatich sekúnd. Bicykel GoCycle GXi disponuje 250 W motorom, v USA sa však bude dať kúpiť aj vo verzii s 500 W motorom. Maximálna rýchlosť je 25 kilometrov za hodinu, čo je medzinárodný štandard pre všetky elektrické bicykle. Batéria má 375 Wh a je ukrytá v hliníkovom ráme. Batéria sa dá vytiahnuť a oddelene nabíjať. O stave batérie informuje LED indikátor a nechýbajú tiež svetlá.

Na jedno nabitie by mal bicykel zvládnuť 80 kilometrov, no táto hodnota platí len pokiaľ by ste jazdili po rovine. Do kopca, prípadne pri väčšej miere asistencie bude dojazd pravdepodobne nižší. Napriek tomu ide o ideálny prostriedok na presúvanie sa do práce. Výhodou je, že bicykel ponúka určitú úroveň odpruženia, čo pri mestských a skladacích bicykloch nebýva zvykom.

Pozrite si

Greyp G5 – elektrický bicykel s dojazdom 100 kilometrov

Problémom bicyklu môže byť hmotnosť, ktorá je 17,5 kilogramu. Mestský skladací bicykel by mal byť čo najľahší, aby sa dal jednoducho naložiť do auta a aby sa s ním dalo manipulovať v MHD. 17,5 kilogramu už je celkom vysoká hmotnosť, takže manipulácia nemusí byť praktická.

Okrem hmotnosti môže potenciálnych záujemcov odradiť aj cena. GoCycle GXi sa bude predávať za 4 800 dolárov. Predchádzajúci model sa dá u nás kúpiť za cenu okolo 3 300 eur. Pre porovnanie, skladací bicykel spomínanej značky Bromton sa dá zohnať už za 1 000 eur a jeho hmotnosť je oveľa nižšia.

Zdroj