Reklama

GOCLEVER ORION 785 – ďalší lacný konkurent iPadu mini

Marek Šimunek

Ako by ich jedna mater mala! Asi takto sa dá na prvý pohľad špecifikovať najnovší počin v podobe Android tabletu ORION 785, ktorý na náš trh prináša spoločnosť GOCLEVER. Už pri prvom pohľade totiž táto novinka jasne pripomína „nemenovaný“ tablet s nahryznutým jabĺčkom v logu. ORION 785 teda prináša 7,85“ displej s rozlíšením 1 024 x 768 pixlov, ktorý sa skrýva v tele kombinujúcom hliník a plast.

GOCLEVER ORION 785

O pohon novinky sa stará 1 GHz štvorjadro Cortex A7, ktoré má k dispozícii osemjadrovú grafickú kartu PowerVR SGX544MP2. Operačná pamäť má kapacitu 1 GB a integrované úložisko s veľkosťou 8 GB môžete o ďalších 32 GB rozšíriť pomocou microSD karty. Prekvapením nie je, v prípade lacnejších tabletov stále hojne využívaný Android 4.2 Jelly Bean. Výrobca však údajne plánuje skorú aktualizáciu na najnovšiu verziu najnovšia operačného systému Google Android 4.4 KitKat.

Dátovú konektivitu zabezpečuje v prípade ORION 785 dvojica Bluetooth a Wi-Fi, pričom okrem microHDMI konektora a 3,5 mm audio konektora nájdete na tele aj microUSB konektor s funkciou USB-OTG. K tabletu tak hravo môžete pripojiť flash disk. Dvojica fotoaparátov predstavuje 2 Mpx hlavný fotoaparát a VGA webkameru. Integrovaná batéria s kapacitou 3 800 mAh by mala postačiť na 5 hodín prevádzky. Najväčším lákadlom však bude cena. Tá je stanovená na 149 €.

GOCLEVER ORION 785

Foto: GOCLEVER

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.