Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Gionee M30 - smartfón z Číny s masívnou 10 000 mAh batériou

Gionee M30 - smartfón z Číny s masívnou 10 000 mAh batériou
Zdroj | Gionee
Michal Spiegel
Gionee M30 - smartfón z Číny s masívnou 10 000 mAh batériou
Zdroj | Gionee
Zdroj | Gionee

Čína opäť posúva hranice, najnovšie so smartfónom Gionee M30, ktorý láka na kapacitu batérie 10 000 mAh. To je dvojnásobok toho, čo ponúkajú bežné smartfóny.

Čínske smartfóny, to nie sú len Xiaomi a Huawei, ale aj Oppo a Gionee. Práve druhá menovaná firma prináša na čínsky trh novinku s batériou, ktorá by mala zabezpečiť niekoľkodenný chod ako sme boli zvyknutí v časoch bežných mobilov.

Takáto masívna batéria ponúka aj funkciu 25 W rýchlo-nabíjania. Väčšia batéria v spojení s hliníkovým telom sa však postarala aj o to, že smartfón má hmotnosť 305 gramov.

Zdroj | Gionee
Pozrite si

Gionee M7 Plus – luxusný phablet z kože a zlata

Keďže smartfón ponúka takúto batériu, môžete ho využiť aj na dobíjanie ostatných zariadení, nie však bezdrôtovo, ale klasicky cez USB kábel.

Okrem batérie disponuje novinka 6″ LCD HD+ displejom a zadná strana je pokrytá imitáciou kože, čím smartfón pripomína prémiové mobily typu Vertu. Bonusom sú dva stereo reproduktory a podpora pre dve SIM karty. Pamätníkov poteší 3,5 mm jack, od ktorého väčšina smartfónov už upúšťa. Na zadnej strane Gionee M30 nájdeme tiež tlačidlo, ktoré ukrýva snímač odtlačkov prstov.

Čo sa týka fotoaparátu, novinka Gionee M30 disponuje 16 Mpx zadným fotoaparátom a 8 Mpx webkamerou.

Zdroj | Gionee
Pozrite si

Blockchain firma ALAX vytvorila partnerstvo s čínskym Gionee

Vo vnútri čínskej novinky nájdeme procesor MediaTek Helio P60 s 8 GB RAM a 128 GB úložiskom, ktoré sa dá v prípade potreby rozšíriť. Gionee M30 bude bežať na operačnom systéme Android Nougat.

Pokiaľ vás novinka zaujala, predávať sa začne už o pár dní, 31. augusta za cenu približne 171 €. Žiaľ ako pri iných podobných smartfónoch, aj tu je dostupnosť známa zatiaľ iba pre Čínu.

Zdroj