Reklama

Gigaset elements - nový inteligentný bezpečnostný systém

Roman Calík

Gigaset vyvinul riešenie pre zabezpečenie domov, bytov či malých kancelárií. Nazval ho Gigaset elements, využíva inteligentné snímače a prichádza aj na Slovensko.

Nemecká spoločnosť Gigaset communication aj na náš slovenský trh prináša jednoduché riešenie bezpečnosti domov, bytov a malých kancelárii s názvom Gigaset elements. Celé riešenie je založené na báze inteligentných snímačov s podporou cloudu. Informácie získané senzormi sú zasielané v reálnom čase na bezplatnú aplikáciu pre smartfóny. Vďaka nim vás informujú, ak niekto vchádza alebo vychádza dverami, ak je okno otvorené alebo vyklopené, ak je podozrenie z vlámania alebo sa niekto pohybuje v miestnosti.

Gigaset elements

Výhodou systému Gigaset elements je jednoduchá inštalácia a možnosť rýchleho a ľahkého rozšírenia o ďalšie senzory. Rôzne senzory pritom zaznamenávajú, čo sa u vás doma deje a posielajú informácie o dianí do vášho smartfónu. Základom je bezpečnostný štartovací balík Gigaset elements, ktorý obsahuje dva inteligentné senzory, senzor na dvere a senzor pohybu, ktoré sú spolu so základňou v spojení technológiou DECT–ULE. Pričom ULE (Ultra Low Energy) je výraz pre extrémne nízku spotrebu energie. Pomocou web rozhrania alebo bezplatnej aplikácie Gigaset elements pre smartfóny (iOS a Android) vás bezpečnostný balík informuje o vašom domove. „Systém môžete rozširovať a meniť podľa vašich potrieb“, hovorí Daniel Šarišský, zástupca spoločnosti Gigaset. „Najprv prídavnými senzormi na dvere a pohyb, ako aj senzorom na okná a  poplachovou sirénou. Pre budúcnosť sú plánované ďalšie komponenty a početné riešenia v oblasti energií a bezpečnosti.“ V súčasnosti je možné systém rozšíriť už na 48 rôznych senzorov.

Gigaset elements

S bezpečnostným štartovacím balíkom vstupuje Gigaset elements na trh budúcnosti s názvom internet vecí (IoT), čím podporuje kontakt moderného, mobilného a stále viac do siete zapojeného človeka s jeho domovom a ochranu tohto citlivého a súkromného priestoru. „‚Gigaset elements‘ definujú nový trh, ktorý pôsobí mimo aktuálne existujúcich kategórií produktov. Budúce možnosti sú obrovské“, dodáva Daniel Šarišský. Prostredníctvom systému ‚Gigaset elements‘ poskytujeme našim zákazníkom možnosť bezpečnej ochrany ich domova bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzajú, a to bez predplatného či zmluvnej viazanosti.“

Aké sú prvé elementy systému Gigaset elemensts?

1. Bezplatná aplikácia Gigaset elements, vďaka ktorej máte informácie zo systému neustále pod kontrolou.

2. Základňová stanica, ktorá je komunikačnou centrálou senzorov. Informácie získané zo senzorov sú v nej spracované a poslané k vám cez internet.

3. Senzor pohybu, ktorý rozpozná pohyb vo svojom okolí a informuje vás o tom v situáciách, kedy očakávate, že je váš domov prázdny. V budúcnosti bude senzor pohybu vedieť napríklad aj šetriť energiu a zasielať vám rôzne ďalšie informácie.

4. Senzor na dvere, ktorý je pripevnený na vchodových dverách rozpozná, či boli dvere otvorené normálne, alebo či sa ich niekto pokúša otvoriť bez kľúča. V druhom prípade senzor vydá hlasný zvuk a informuje vás o tom cez smartfón.

5. Senzor na okno, ktorý vás informuje o stave vášho okna. Informuje vás o bežných aj nezvyčajných aktivitách. Môže byť pripevnený lepiacou páskou na okno ako aj na terasové dvere.

6. Siréna spúšťajúca hlasný a odrádzajúci zvuk, keď systém Gigaset elements zaregistruje pokus o vlámanie.

Gigaset elements

Systém Gigaset elements je už dostupný na našom trhu, pričom základný bezpečnostný štartovací balík si kúpite za 199,95 €. Za rozširujúce prvky, ako senzory na dvere a okná, senzor pohybu a poplachovú sirénu zaplatíte 49,95 €.

Foto: Gigaset

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.