Reklama

Gigantický 13,3“ tablet Toshiba ide do predaja

Dominik Fúsek

V posledných rokoch sme boli svedkami toho, ako smartfóny postupne narástli z uhlopriečky displeja 2“ na 3,5“, odtiaľ na 4,3“ a dostali sme sa až na dnešnú hranicu 5,3“. Na rozdiel od nich, tablety od predstavenia prvého iPadu uhlopriečku 10“ neprekonali. K tak veľkému kroku sa odhodlala až Toshiba.

Toshiba Excite 13

O jej 13,3“ megatablete sme vás informovali len pred pár dňami. Od opustenia štádia prototypu sa však pár vecí zmenilo. Čo zostáva rovnaké, je gigantická 13,3“ uhlopriečka displeja – na tabletoch nevídaná, mnohým by stačila aj na notebooku. Hodnotenie pohodlia pri používaní je subjektívna vec, objektívna je určite hmotnosť len dva gramy pod hranicou 1 kg a hrúbka 10 mm. Ťažko povedať, koľko ľudí bude ochotných držať v ruke takéto závažie, to ukáže čas. Výbava tabletu Toshiba Excite 13 určite predajné čísla podporí. Spomínaný displej síce nemá avizované Full HD rozlíšenie, no i HD+ (1 600 x 900 b.) postačí. Nechýba Gorilla Glass. Hardvérová výbava zahŕňa 4+1-jadrový procesor NVIDIA Tegra 3, 1 GB RAM, maximálne 64 GB úložisko či 5/2 Mpx fotoaparáty. Plnohodnotné USB a HDMI porty sa do tenkého tela nezmestili, nájdeme tu ich zmenšené náhrady. Z pohľadu softvéru poteší čistý Android 4.0. Kapacitu batérie nepoznáme, novinka príde na americký trh 10. júna s cenou od 650 $, čo je dosť.

Toshiba Excite 13

Pozornosť najviac púta veľký model, zaslúžia si ju však aj dva menšie. Toshiba Excite 10 a Excite 7.7 ponúknu rovnako výkonný procesor, Android 4.0 a HD displeje, najmenší model dokonca AMOLED. Prítomný bude aj HSPA modul. Ani tieto tablety však nebudú lacné, 16 GB verzie vyjdú na 500 dolárov.

Toshiba Excite 13

Zdroj a foto: Engadget, Gizmodo

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.