Reklama

Gigabyte GSmart G1317 Rola: Android na dve SIM

Dominik Fúsek

Android zaplavuje trh. Po prvom mobile s dvojjadrovým procesorom (LG Optimus 2X: Dual Core v smartfóne je tu!) sme sa dočkali aj v segmente dual-SIM telefónov. GSmart Rola od Gigabyte síce nie je prvým z nich, napriek tomu je viac než zaujímavý. Prináša (takmer) aktuálnu verziu operačného systému s množstvom vychytávok, štandardný 3,2“ displej i ostatnú „povinnú“ výbavu. Navyše môžeme očakávať aj príjemnú cenu.

Gigabyte GSmart G1317 Rola

Mobilných telefónov s podporou dvoch aktívnych SIM kariet a otvoreným operačným systémom je na trhu absolútne zanedbateľné množstvo. O to väčšie šance na úspech má model GSmart G1317 Rola od spoločnosti Gigabyte, ktorý navyše stavil na stále populárnejší OS Android (konkrétne v predchádzajúcej verzii 2.2). Hlavným ovládacím prvkom telefónu je dotykový TFT displej štandardnej uhlopriečky 3,2“, žiaľ ale s neštandardným rozlíšením 240 x 400 bodov. HVGA rozlíšenie by novinke svedčalo podstatne viac. Displej navyše používa rezistívnu technológiu, očakávajte od neho teda len podpriemerné reakcie na dotyk prsta. Pod displejom sa nachádzajú všetky štyri tlačidlá OS Android – menu, domov, hľadať a späť.

Gigabyte GSmart G1317 Rola

Overeného štandardu sa Rola drží aj v oblasti funkčnej výbavy. Po stránke výkonu sú prítomné 528 MHz procesor v kombinácii s 256 MB RAM a 512 MB ROM. Novinka sa môže pochváliť aj spomínanou podporou dvoch aktívnych SIM kariet. Dátovým maximom je HSDPA, na lokálnej úrovni sú zastúpené WiFi a Bluetooth. Na zhotovenie momentiek poslúži 5 Mpx fotoaparát (pravdepodobne bez automatického zaostrovania), dnešnému smartfónu nesmie chýbať ani A-GPS, akcelerometer či proximity senzor. O slušnú výdrž by sa mala postarať1260 mAh batéria. Gigabyte Rola by sa k nám mal dostať v marci, za cenu v rozpätí 175 – 195 €.

Gigabyte GSmart G1317 Rola

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.