Reklama

Geocaching aplikácia pre Android

Roman Calík

Pokiaľ ste ešte nepočuli o Geocachingu, tak ste posledných pár rokov pravdepodobne strávili na  samotke väznice v Leopoldove alebo v dažďovom pralese. Ak predsa len neviete o čo ide, tak vysvetlenie v skratke. Geocaching je hľadanie „pokladov“ najčastejšie v podobe plastových boxov rôznych veľkostí plných rôznych drobností. Takéto krabičky sú ukryté na všemožných miestach celej planéty a nájdete ich pomocou GPS súradníc, ktoré zverejňujú ich tvorcovia na webe Geocaching.com.

 Geocaching aplikácia pre Android

Majitelia telefónov vybavených operačným systémom Android majú teraz k dispozícií oficiálnu aplikáciu priamo od tvorcov tejto sympatickej aktivity. Tá dokáže na základe vašej aktuálnej polohy vyhľadať najbližšie dostupné Geocaching skrýše (ďalej už len kešky). Okrem tých aktuálne najbližších môžete kešky vyhľadávať podľa adresy alebo jedinečného GC kódu. Geocaching aplikácia následne zobrazí všetky potrebné detaily kešky vrátane jej veľkosti či typu, popisu, náročnosti, foto galérie, logov ostatných geokešerov alebo nápovedy. V prípade úspešného lovu môžete nájdenie kešky pomocou Geocaching aplikácie pre Android aj priamo zalogovať a podeliť sa s ostatnými o skutočne bezprostredné dojmy.

 Geocaching aplikácia pre Android

Kešky nájdené podľa zadaných kritérií sú zobrazované na Google Mapách s možnosťou výberu medzi klasickou alebo satelitnou mapou. Pri hľadaní miesta, na ktorom je keška ukrytá, oceníte možnosť navigácie pomocou kompasu zobrazujúceho smer k cieľu cesty, vzdialenosti ako aj presné údaje o vašich aktuálnych GPS súradniciach a súradniciach kešky. Aplikácia od Geocaching.com je určená pre operačný systém Android verzie 1.5 a vyššej, ideálne je používať ju v zariadení zo zabudovaným GPS prijímačom. Jej cena je 10 USD (cca 8 €) a môžete si ju zakúpiť prostredníctvom Android Marketu. Veľkou nevýhodou pre našinca je stály problém s platenými aplikáciami na Android Markete, ktoré si u nás ešte stále nemôžete kúpiť.  

Geocaching aplikácia pre Android

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.