Reklama

Genius SP-HF2020: Slušné stereo do každej obývačky

Drahomír Piok

Taiwanská spoločnosť Genius, ktorá vyrába rôzne príslušenstvo k PC oznámila predaj novej audio sústavy. No tá je tentoraz primárne určená pre televízie, pri ktorých má nahradiť ich základné reproduktory. Síce to nebude žiaden Harman Kardon, ale aj tak môžu tieto 40 cm drevené zázraky ponúknuť slušný zážitok.

Genius SP-HF2020

Genius v tomto prípade neponúka žiadne domáce kino. Audio zostava s modelovým označením SP-HF2020 disponuje “iba“ dvoma kanálmi, čiže sa jedná o nefalšované jednoduché stereo. Ideálne riešenie ak vám nepostačuje obyčajný zvuk z TV a 5.1 kanálové domáce kino by vám zavadzalo alebo by ste ho využili iba zriedka. Celkový výkon systému dosahuje príjemných 60 W RMS. Výrobca nainštaloval pre lepšie nastavenia ekvalizéru čip s názvom D2Audio. Ten má tri prednastavené efekty pre lepšie reprodukovanie filmov, videohier alebo hudby. Nastavenie EQ-Widesound zaručí “širší“ zvuk, ďalej EQ-DeepBass už podľa názvu dá väčšiu intenzitu nízkym frekvenciám a napokon EQ-AudioAlign zaisťuje najoptimálnejšie ozvučenie pri správnom umiestnení reproduktorov v miestnosti. Každý z dvoch satelitov je štvorpásmový a ich maximálna hlasitosť je 85 dB. Frekvenčný rozsah sa pohybuje od 50 Hz až do 20 kHz a impedancia nepresiahne dohromady 12 ohmov.

Genius SP-HF2020

Oba reproduktory majú po jednom digitálnom a analógovom vstupe. Ovládať ich môžete na pravom kúsku alebo jednoducho s pribaleným diaľkovým ovládaním. Za svoje miery 115 x 407 x 144 mm a váhu približne 5 kg sa Genius SP-HF2020 vôbec nemusí hanbiť. Cena je mimoriadne prívetivá, veď dať ani nie 100 € za takýto, vcelku nadpriemerný kúsok je úžasné. Mimochodom táto reprosústava je k dostaniu už aj na Slovenku.

Foto: Genius.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.