Reklama

Genius G-Shot HD501: Odolná videokamera za pár euráčov

Roman Calík

Od Genius by ste očakávali určite skôr webkameru k počítaču či k notebooku, no tentokrát výrobca pripravil niečo do vrecka. Zoznámte sa s malou, odolnou a lacnou HD kamerou!

 

Genius G-Shot HD501

Ak si brúsite zuby na nový Samsung Galaxy S, či používate Sony Ericsson Vivaz, HD kameru prevdepodobne nebudete potrebovať. Ale všetkých ostatných, ktorí by radi niečo malé do vrecka možno potešíme. Genius totiž začal predávať videokameru G-Shot HD501, ktorej rozmery 108 x 65 x 20 mm a hmotnosť len 91 gramov pripomínajú skôr mobilný telefón. Výhodou je i odolné telo, ktoré by malo vydržať aj drsnejšie podmienky ako vysoká vlhkosť, dážď či sneh.

HD video

Full HD nečakajte, ale zato s HD501-kou natočíte HD videá (1280×720) s 30 snímkami za sekundu. CMOS senzor s rozlíšením 1 Mpx síce nie je žiadny trhák, ale verme, že s výslednou kvalitou videí budete spokojní. Samozrejmosťou je i fotografovanie, kde interpoláciou získate snímky s rozlíšením 3 Mpx. Vstavaná 128 MB flash pamäť je akýmsi návratom do minulosti, najmä pri súčasných nízkych cenách flash pamätí. Našťastie si ju možete rozšíriť vďaka SDHC kartám až do kapacity 16 GB. Celkom poteší bohaté balenie, ktoré obsahuje okrem puzdra, videokábla i HDMI kábel, USB kábel či dokonca kompas alebo slúchadlá. Totiž videokamera môže poslúžiť aj ako MP3 prehrávač. A kedže ide o mobilnú kameru, bolo by hriechom nepribaliť softvér pre rýchly upload videí na YouTube alebo Facebook. Genius tak ponúka aplikáciu ArcSoft HDcam, vďaka ktorej môžete videá aj editovať.

Genius G-Shot HD501

Aby ste si videá pozreli aj ihneď, poslúži vám 2-palcový LCD displej. A cena? Tá je príjemných 90 €. Ak teda chcete niečo odolnejšie a svoj mobil chcete nechať doma, kúpa videokamery Genius nemusí byť zlou investíciou. Mobil má však výhodu, že vďaka podpore dát môžete videá či fotografie ihneď uploadovať na stránky sociálnych sietí či YouTube.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.