Genesis Mint je totálna elektrická štýlovka pre najnáročnejších

ZDROJ | Genesis

Hyundai pod značkou Genesis predstavil koncept unikátneho luxusného malého elektromobilu pre dvoch, ktorý má zaujať hlavne najnáročnejších zákazníkov. Genesis Mint má aj krídlové dvere. Neverili by ste ale kde…

ZDROJ | Genesis

Genesis Mint je unikát z každého uhla. Spredu na vás pozerajú nezvyčajne tvarované duálne svetlá, ktoré sú spojené horizontálnou svietiacou líniou. Nad ňou svieti logo Genesis. Celá predná časť je pritom jednoliata, bez otvorov na chladenie či nasávanie motora. Mint je 100% elektromobil.

ZDROJ | Genesis

Pri pohľade zboku prekvapí až extrémne kompaktný tvar coupé, detailisti si všimnú kolesá prakticky v rohoch karosérie. To sa hodí pri manévrovaní v meste, ale aj pri parkovaní. Zadné svetlá kopírujú tie predné, rozdiel je v logu Genesis. Tu ho tvorí svietiaci názov.

ZDROJ | Genesis

Azda najväčším prekvapením sú krídlové dvere, ktoré ale neslúžia na vstup na prednú lavicu, ale na vstup k batožine za ňou! Nezvyčajné riešenie je možno nepraktické a zbytočné, ale vyzerá perfektne. Na to, že ide ale o elektromobil, Mint neponúka veľa miesta na batožinu. Väčšinu z miniautíčka tvoria zjavne batérie.

ZDROJ | Genesis

Ak vás exteriér neohúril a nevidíte v ňom prvky luxusu, v interiéri pochopíte, že Genesis Mint nie je len také obyčajné mestské autíčko pre výstredných. Celý interiér je potiahnutý kožou, vrátane podlahy či čalúnenia strechy.

ZDROJ | Genesis

Zaujímavé je rozloženie ovládacích prvkov v interiéri. Mint má jediné displej v strede volantu (bezpečnosť na prvom mieste?). Vtipne pôsobia malé kruhové displeje po stranách. Ešte vtipnejšia je ale trojica pedálov, akoby Mint mal mať manuálnu prevodovku. V elektromobile…

Lavica sa mimochodom pri nastupovaní a vystupovaní mierne natáča pre ešte väčšie pohodlie cestujúcich.

ZDROJ | Genesis

Keďže ide o koncept, Genesis technickú špecifikáciu veľmi neprezentuje. Coupé má mať dojazd okolo 320 kilometrov na jedno nabitie. Batérie sa budú môcť nabíjať na 350 kW nabíjačkách.

ZDROJ | Genesis

ZdrojGenesis

Komentáre k článku