Reklama

GeckoEye je skutočne unikátna bezpečnostná kamera na cesty

Marek Šimunek

GeckoEye je nová bezpečnostná kamera, ktorá sa objavila na stránkach Indiegogo. Jej priemer je len 4,5 centimetra a o jej napájanie sa stará slnko, teda solárna energia. Okrem toho samozrejme nechýba ani možnosť ovládania kamery prostredníctvom smartfónu s operačným systémom iOS, alebo Android.

GeckoEye

V čom je teda GeckoEye iná ako ostatné riešenia? Kamera totiž bola od počiatku vytváraná, ako prenosná, takže ju môžete umiestniť kdekoľvek na okno a mať tak prehľad o konkrétnej miestnosti. Jej použitie nie je limitované len na vašu domácnosť, ale hravo ju môžete využiť aj v autách, prípadne môže zastúpiť aj váš baby monitor na cestách. Vzhľadom na kompaktné rozmery je jej prenášanie skutočne jednoduché. Ak kameru umiestnite v aute, určite oceníte aj integrovaný GPS prijímač, ktorý zaznamenáva aj polohu kamery.

GeckoEye: Security For Peace of Mind from Valdis Turlovsky on Vimeo.

 

Pri prenášaní sa navyše nebudete musieť obávať ani jej poškodenia, keďže telo je tvorené z hliníku a odolného polykarbonátu. Pre pripojenie môže kamera okrem Wi-Fi využiť aj GSM, keďže v nej nájdete aj slot na SIM kartu. Ak potrebujete okrem live sledovania aj ukladanie videa, môže GeckoEye automaticky ukladať video do cloudového úložiska, kde si ho následne môžete podľa potreby prehrať. Samozrejme nechýba ani integrované úložisko, ktoré má v tomto prípade kapacitu úctyhodných 128 GB.

GeckoEye

GeckoEye je ešte stále projekt, takže to, či sa s touto kamerou stretneme aj v reálnom predaji závisí od toho, či sa jej tvorcom podarí vyzbierať dostatok prostriedkov na začiatok jej výroby. Podporiť tento projekt môžete samozrejme aj vy prostredníctvom kampane na stránke Indiegogo.

Foto: Indiegogo

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.