Reklama

Garmin vylepšil svoje bežecké hodinky, dostávajú obľúbenú vychytávku

Zdroj | Garmin
Stanislav Vinc
Zdroj | Garmin
Zdroj | Garmin

Garmin po troch rokoch konečne aktualizoval svoju populárnu sériu bežeckých hodiniek strednej triedy – Forerunner 200, ku ktorým pridáva aj nový vlajkový model. Na trh uvádza nové modely Forerunner 255 a Forerunner 955, ktoré so sebou prinášajú viaceré kľúčové novinky pre športovcov.

Garmin Forerunner 255

Nové smarthodinky Garmin Forerunner 255 nadväzujú na model 245, oproti ktorému ponúknu zhruba dvojnásobok športových režimov, vrátane natívnej podpory triathlonu. Do výbavy dostávajú aj presnejší viac-pásmový GPS modul či podporu pre bezkontaktné platby prostredníctvom Garmin Pay.

Zdroj | Garmin

Po softvérovej stránke Forerunner 255 ponúknu používateľom aj nový „ranný report“, ktorý bude obsahovať súhrnné informácie o kvalite spánku, ako aj návrhy na pohybové aktivity pre daný deň. Na jedno nabitie majú hodinky vydržať pri zhruba 14 dní, resp. 30 hodín pri aktívnom využívaní GPS.

Nový model je už aktuálne v predaji za 350 dolárov bez centu, pričom táto cena je rovnaká pre 41 aj 46-milimetrovú verziu. O 50 dolárov drahšia bude iba verzia Music, ktorá vám umožní stiahnuť si do hodiniek max. 500 piesní, ktoré možno počúvať prostredníctvom Bluetooth slúchadiel.

Garmin Forerunner 955 (Solar)

Spolu s modelom strednej triedy Garmin predstavil aj vlajkový model doťahujúci sa na najvyššiu sériu Fenix. Novinka Forerunner 955 je vybavená 47-milimetrovým dotykovým farebným displejom s funkciou always-on, ale zároveň aj piatimi fyzickými tlačidlami, ktoré dotykový displej dopĺňajú v prípade kontaktu s vodou.

Zdroj | Garmin

Na jedno nabitie má táto novinka vydržať maximálne 15 dní, resp. 42 hodín pri aktívnom používaní GPS. Pokiaľ však siahnete po drahšej verzii Forerunner 955 Solar, výdrž batérie si môžete predĺžiť až na 20 dní, resp. 49 hodín. Podmienkou je minimálne 3-hodinový pobyt na slnku počas dňa.

Súčasťou nového modelu bude podobne ako pri Forerunner 255 viac-pásmový GPS modul, ranný report, ako aj nový widget stvorený pre preteky. Novinkou pre serióznych športovcov bude nová metrika tréningovej pripravenosti, ktorá berie do úvahy spánok, čas na regeneráciu, HRV, ako aj ďalšie metriky pre vytvorenie správy o tom, či je používateľ pripravený na ďalší tréning. Chýbať im ale nebude ani funkcia Stamina známa zo série hodiniek Fenix 7.

Garmin Forerunner 955 a 955 Solar sú už aktuálne v predaji za 500, resp. 600 dolárov. Možnosť ukladania si do nich vlastné piesne je už ich súčasťou bez príplatku, pričom uschovať v internej pamäti dokážu až 2 000 piesní.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.