Reklama

Garmin vívoactive 3 - chytré fitness hodinky s virtuálnou peňaženkou

Patrik Kimijan

Garmin predstavil na výstave IFA 2017 novú generáciu chytrých fitness hodiniek vívoactive 3. Populárny model vo svojej najnovšej verzii prináša kopec osvedčených funkcií, niekoľko skvelých nápadov a hlavne nový vydarený dizajn.

Garmin vívoactive vznikol pred pár rokmi z potreby vyplniť v portfóliu Garminu medzeru medzi fitness náramkami a čistokrvnými bežeckými hodinami. Komu bol jednoduchý fitness tracker v náramku málo a prepracovaný Forerunner zas zbytčne veľa, ten si kúpil vívoactive. Dotykový displej, GPS, profily pre rôzne športy a smart funkcie, to všetko za veľmi dobrú cenu.

Zdroj | Garmin.com

Najradikálnejšou novinkou nového vívoactive 3 je jeho dizajn. Po dvoch generáciách hranatých placiek sa vívoactive mení na elegantné okrúhle hodinky s výraznou kovovou lunetou, aké musia zaujať každého, kto hľadá nielen športový gadget, ale aj smart hodinky na každodenné nosenie. S novým dizajnom prichádzajú aj celkom nové ovládacie prvky.

Predovšetkým vívoactive majú poprvýkrát len jediné hardvérové tlačidlo defaultne umiestnené na pravej strane. Nevyhovuje? Žiadny problém, vďaka rýchlemu spôsobu výmeny remienkov si telo hodiniek vívoactive 3 jednoducho otočíte o 180° a potom už len v nastaveniach zmeníte zobrazovanie rozhrania. Veľmi chytré.

Druhým celkom novým ovládacím prvkom je špeciálna dotyková plocha umiestnená na bočnej strane hodiniek, pomocou ktorej je vraj možné skrolovať v menu omnoho pohodlnejšie, ako keď na tento účel používate len dotykový displej.

Novinkou je aj použitie prepracovaného optického snímača srdcovej frekvencie Garmin Elevate. Ide o identické riešenie, aké Garmin používa aj vo svojich high-end hodinkách Garmin fénix 5.

S novým snímačom srdcovej frekvencie získal vívoactive 3 aj zopár nových užitočných funkcií, doteraz používaných len v drahších Garminoch, napríklad odhad VO2max, určenie fitness veku, alebo celodenné monitorovanie úrovne stresu.

K tomuto všetkému samozrejme zostáva to osvedčené z predchádzajúcich verzií, teda GPS+GLONASS prijímač, barometrický výškomer, ANT+ rozhranie, profily pre mnoho rôznych športov, kompatibilita s Connect IQ, a predovšetkým jedna z najlepších výdrží batérie spomedzi všetkých smart hodiniek – 7 dní v štandardnom móde, 13 hodín s aktívnym GPS.

Prichádza Garmin Pay

Zdroj | Garmin.com

Smart hodinky voactive 3 sa do histórie Garminu zapíšu okrem iného aj tým, že sú prvým wearable zariadením, do ktorého Američania implementovali službu Garmin Pay, teda NFC technológiu pre bezkontaktné platby.

V hodinkách si vytvoríte virtuálnu peňaženku, do ktorej natiahnete informácie o svojich platobných kartách Visa, alebo Master Card, potom už stačí len priložiť hodinky k platobnému terminálu a zaplatiť.

Službu Garmin Pay budú spočiatku podporovať najväčšie americké banky a neskôr budú pribúdať banky z ďalších regiónov, aktuálny zoznam nájdete čoskoro na webe Garminu.

Nový Garmin vívoactive 3 bude dostupný v troch farebných variantoch a jeho cena na garmin.com začína od 299,99 USD.

Zdroj | Garmin.com

 

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2017 ďakujeme spoločnosti Samsung.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.